Polykarbonátové desky na skleník

U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

Proč pořídit skleník?

Výhoda domácího skleníku je zejména v tom, že nemusíte již kupovat zeleninu v obchodech. Ušetříte a zároveň si budete pochutnávat na kvalitních plodech z vaší zahrádky. trápí vás otázka, kam skleník umístit? Správné místo je klíčové, protože je nutné dodržet hned několik podmínek, aby byla úroda bohatá. Vhodný je rovný terén a dostupnost zdroje vody a elektřiny. Vždy je dobré stavět betonový základ!

Jak postavit skleník?

Na internetu najdete mnoho rad i tipů, jak postavit skleník. Od zavařovacích sklenic, přes stará okna nebo profily pro sádrokarton. Nejpohodlnějším řešením je však místo klasického sklad použít odolné polykarbonátové desky. Jedná se o moderní desky tvořené množstvím dutinek, které se vyznačují výbornými izolačními vlastnostmi. Polykarbonát je vybaven speciální UV filtrem, který zabraňuje rostliny před škodlivým zářením.

Kromě výše zmíněných výhod byste se pro polykarbonát měli rozhodnout i díky těmto dalším důvodům:

  • odolnost vůči mrazu a krupobití,
  • možnost ohybu jak za studena, tak i tepla,
  • propustnost světla stejně jako sklo,
  • různé tloušťky a varianty,
  • možnost tónování.

Stavět skleník nebo koupit hotový?

Navzdory radám s profily a polykarbonátovými deskami také se nabízí otázka, zda se vůbec vyplatí stavět skleník. Po této variantě bychom měli sáhnout ve chvíli, kdy chceme něco atypického. V ostatních případech je lepším a také méně pracným řešením koupě již hotové skleníku.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4