Sedací vak vs. sedací křeslo: jaké jsou rozdíly?

sedací vaky brno

Všichni víme, co je sedací vak. Přestože jsou sedací vaky dnes již velmi běžnou součástí domácnosti, ne každý ví, čím jsou tyto židle naplněny, a ne všechny jsou naplněny stejným materiálem. Jaké jsou však rozdíly mezi sedacím vakem a sedacím křeslem? Víte o tom, že je můžete použít i ve firmách?

Sedací křesla jsou specifickým typem sedadla, které je vyrobeno z velkého kruhového kusu látky. Tato tkanina je vyplněna asi ze tří třetin měkkým materiálem, takže se vnitřní výplň trochu posune, když si sednete nebo upravíte svou polohu. Výplň, která se může pohybovat, je součástí toho, co činí tato křesla tak pohodlnými a ikonickými. 

Sedací vaky jsou populární od doby, kdy byly vydány v roce 1969, a plnicí vlákna, která se vcházela dovnitř pytle fazolí, se během této doby několikrát změnila. Nejobvyklejším typem náplně, který najdete uvnitř sedacího vaku, jsou korálky EPS. EPS nebo expandovaný polystyren je typ plastu, který je podobný polystyrenu. Ve skutečnosti je mnoho lidí zaměňuje s polystyrenem, když poprvé uvidí tyto malé kuličky.

Jaký je tedy závěr?

Rozdíl mezi sedacím vakem a sedacím křeslem je jen minimální, a to ve tvaru a použití. Sedací křesla mají tvarované opěradlo, takže vždy když se opřete, zachovává si křeslo tento tvar. Naproti tomu můžete sedací vak libovolně tvarovat, roztáhnou a zdřímnout si, pokud vak opřete, vytvarujete opěradlo i z něj, nicméně nedrží svůj tvar.  Jedná se o velmi pohodlný způsob, jak se usadit při oblíbených činnostech. Modely z omyvatelných materiálů využijete i na balkoně či na zahradě, a to i za deštivého počasí. Díky poměrně nízké hmotnosti jsou snadno přenosné, vybírat můžete z celé škály barev i vzorů. 

Jestliže hledáte společnost, která vám dodá sedací vaky Brno, podívejte se na značku SMARTDECO.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4