Chcete jít do penze? Připravte se na předání firmy synovi

Předání firmy synovi je náročný proces

Jednou musel přijít ten čas, kdy se rozhodneme odejít do zaslouženého odpočinku – penze. Ale co s firmou? Mohu ji předat synovi? Jak se na takové předání lze připravit?

Okolo předání firmy se točí mnoho otázek. Ještě víc se jich ale nalezne, pokud se jedná o předání vlastnímu synovi. Máme tu pro vás pár tipů, jak se na předání připravit.

NOVĚ SI POSLECHNĚTE TAKÉ ROZHOVOR, KDE SE ROZEBÍRÁ TOTO TÉMA DO HLOUBKY

Zjistěte si informace

Před začátkem celého toho kolotoče si zjistěte alespoň základní informace. Díky těmto informacím si vše můžete nechat proležet a lépe promyslet, obzvlášť pokud si předáním do rodiny nejste zcela jisti. S nabytými informace o samotném předání můžete předejít i zbytečným a nemilým překvapením, které by na vás mohli číhat.

Nebojte se poradce

Není žádnou ostudou, že využijete služeb poradenské společnosti. Poradci jsou tu pro vás, proto vám případné nejasnosti objasní. Pokud bude třeba, pomohou vám i se směrem, jakým celé předání chcete vést. Poradci vám pomohou jak v tomto směru, tak i s papírováním, účetnictvím a právními záležitostmi. Díky zkušenostem, kterými poradce oplývá, by vám měl také celý průběh popsat do detailu a obeznámit vás s dobou trvání předání.

Obrňte se

V případě předání firmy synovi může být celý proces rychlejší, ale i přesto počítejte s tím, že to nějaký čas zabere. I když vám poradce se vším bude pomáhat ve dne v noci, musíte být také k dispozici. Navíc celý tento proces nesmí zasáhnout do chodu firmy. Proto se obrňte pevnými nervy, po předání přijde konečně na řadu již zasloužená penze.

Nemusíte se hned loučit

Obavy, že budete muset hned po předání odejít, hoďte za hlavu. Pro prosperitu firmy se nebojte ve firmě ještě zůstat. Zaučíte mladou generaci a předáte jí mnoho zajímavých informací. Firma tedy bude moci čerpat vašich letitých zkušeností a energie syna.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4