• Jan Staněk

Máte zajištěné značení v logistickém skladu?

značení v logistickém centru

V logistických centrech je vysoká koncentrace vozidel a chodců. Velmi často v nich dochází k poškození majetku a nehodám. Proto abyste jim předešli, musíte mít v logistických centrech zabezpečené značení, které vám riziko výskytu nehod sníží na minimum.

Co si představit pod logistickým centrem/skladem?

Logistické centrum je jakýsi centrální bod, ve kterém dochází ke zpracování toků zboží mezi dodavatelem a odběratelem. Slouží k třídění, kompletaci a uskladnění zboží. Hlavním přínosem výstavby logistického centra je radikální snížení počtu cest mezi dodavateli a odběrateli. To znamená, že díky logistickým centrům není potřeba mít ani tolik dopravních prostředků a doprava zboží se stává mnohem efektivnější.

V praxi se jedná o obrovské komplexy,které představují něco jako obří sklad o několika tisících metrech čtverečních. V takových prostorách se pohybují stovky pracujících a dopravních prostředků jakými jsou třeba nákladní vozidla nebo vysoko zdvižné vozíky (VZV).

Vysoký výskyt vozidel a chodců je v takových komplexech na denním pořádku. Jejich infrastruktura je složitá a díky velké koncentraci lidí a vozidel, může často docházet k nehodám, které pro účastníky nehody můžou být i osudné. Bezpečnost je v takových areálech vždy na prvním místě.

logistické centrum

Příklad rozsáhlého logistického centra (zdroj: stavbaroku.cz)

Správné značení sníží počet nehod a nastolí pořádek

Abyste takovým nežádaným kolizím předešly je více než nutné mít v prvé řadě perfektně zajištěné značení v logistickém skladu. Především máme na mysli podlahové značení, které nás vizuálně informuje, kam a jaká je hranice, po kterou můžeme uložit daný náklad. Dalším typickým prvkem je vyznačení místa určeného pro přecházení chodců nám známému jako přechod pro chodce neboli hovorově řečeno “zebra”.

Podlahové značení v logistických centrech vám zcela jistě stačit nebude. Všechno totiž nejde  sdělit pouze touto formou neverbální komunikace. Ale je nutné jej doplnit i vhodným obrazovým prostorovým značením. To se často vyskytuje v úrovni očí a díky němu se dozvíme ještě daleko více.

Takovým značením jsou dopravní značky, se kterými se můžeme sejít i na silnicích v běžném životě. A navigují tak účastníky komunikace, například kam mají jet nebo naopak kam mají vjezd zakázán.Dále musíte mít označené sloupy, rampy, dveře, rohy, zábrany vjezdu, parkoviště, naváděcí čáry apod.

Kdo vám může se značením pomoct?

Jedničkou v oblasti značení logistických center, ale i jiného dopravního a bezpečnostního značení po celé České republice je společnost J.A. CLEAN spol. s.r.o. Jejich dlouholeté zkušenosti se odráží v jejich kvalitně odvedené práci pro významné společnosti jako Škoda Auto, DHL, Continental Automotive, Volkswagen Slovakia a mnoho dalších.

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..