• Jan Staněk

Máte zajištěné značení v logistickém skladu?

značení v logistickém centru

V logistických centrech je vysoká koncentrace vozidel a chodců. Velmi často v nich dochází k poškození majetku a nehodám. Proto abyste jim předešli, musíte mít v logistických centrech zabezpečené značení, které vám riziko výskytu nehod sníží na minimum.

Co si představit pod logistickým centrem/skladem?

Logistické centrum je jakýsi centrální bod, ve kterém dochází ke zpracování toků zboží mezi dodavatelem a odběratelem. Slouží k třídění, kompletaci a uskladnění zboží. Hlavním přínosem výstavby logistického centra je radikální snížení počtu cest mezi dodavateli a odběrateli. To znamená, že díky logistickým centrům není potřeba mít ani tolik dopravních prostředků a doprava zboží se stává mnohem efektivnější.

V praxi se jedná o obrovské komplexy,které představují něco jako obří sklad o několika tisících metrech čtverečních. V takových prostorách se pohybují stovky pracujících a dopravních prostředků jakými jsou třeba nákladní vozidla nebo vysoko zdvižné vozíky (VZV).

Vysoký výskyt vozidel a chodců je v takových komplexech na denním pořádku. Jejich infrastruktura je složitá a díky velké koncentraci lidí a vozidel, může často docházet k nehodám, které pro účastníky nehody můžou být i osudné. Bezpečnost je v takových areálech vždy na prvním místě.

logistické centrum

Příklad rozsáhlého logistického centra (zdroj: stavbaroku.cz)

Správné značení sníží počet nehod a nastolí pořádek

Abyste takovým nežádaným kolizím předešly je více než nutné mít v prvé řadě perfektně zajištěné značení v logistickém skladu. Především máme na mysli podlahové značení, které nás vizuálně informuje, kam a jaká je hranice, po kterou můžeme uložit daný náklad. Dalším typickým prvkem je vyznačení místa určeného pro přecházení chodců nám známému jako přechod pro chodce neboli hovorově řečeno “zebra”.

Podlahové značení v logistických centrech vám zcela jistě stačit nebude. Všechno totiž nejde  sdělit pouze touto formou neverbální komunikace. Ale je nutné jej doplnit i vhodným obrazovým prostorovým značením. To se často vyskytuje v úrovni očí a díky němu se dozvíme ještě daleko více.

Takovým značením jsou dopravní značky, se kterými se můžeme sejít i na silnicích v běžném životě. A navigují tak účastníky komunikace, například kam mají jet nebo naopak kam mají vjezd zakázán.Dále musíte mít označené sloupy, rampy, dveře, rohy, zábrany vjezdu, parkoviště, naváděcí čáry apod.

Kdo vám může se značením pomoct?

Jedničkou v oblasti značení logistických center, ale i jiného dopravního a bezpečnostního značení po celé České republice je společnost J.A. CLEAN spol. s.r.o. Jejich dlouholeté zkušenosti se odráží v jejich kvalitně odvedené práci pro významné společnosti jako Škoda Auto, DHL, Continental Automotive, Volkswagen Slovakia a mnoho dalších.

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..