Čistý vzduch pro vaše zaměstnance

Dnešní doba je charakteristická znečištěním. Znečištěná je voda, ovzduší nebo půda. Zkrátka činnost člověka je dvousečná, na jedné straně ulehčí život, na druhé však uškodí a nenávratně poškodí životní prostředí. Co bychom pro to mohli udělat? Tak například bychom měli dodržovat různá legislativní nařízení a opatření. Nebojte se, kázat vám o „zelených“ rozhodně nebudu, pouze jsem chtěl uvést problematiku čistého, respektive znečištěného vzduchu na pracovištích, kde se pohybují zaměstnanci. 

Zaměstnanci tráví na svém pracovišti téměř 8 hodin denně, 5 dnů v týdnu. To je poměrně dost na to, aby tento čas trávili v nevyhovujícím prostředí, kde se budou soustavně otravovat nebezpečnými látkami, které vznikají zpracováním různých materiálů. Druhou stránkou věci je také to, že pokud nejsou zaměstnanci v čistém a čerstvém vzduchu, jejich práce je málo efektivní a vy tak musíte vynaložit více finančních prostředků. Nebylo by lepší tyto peníze použít k pořízením nové vzduchotechniky nebo odsávání? Určitě bylo, v tomto článku vám řekneme, jak na to.

Vzduchotechnika

Tam, kde nemůžeme otevřít okno a jednoduše vyvětrat, tam se používá vzduchotechnika.

Když se podíváme nad hlavu v obchodním centru, kinosálu, průmyslové hale, co vidím? Ano, můžu vidět různé trubky, svody a mřížování neboli vzduchotechniku. Aby mohla správně plnit svůj účel, tedy dopravovat čerstvý vzduch z vnějšího prostředí a odvádět znečištěný z vnitřního prostoru objektu, musí být v perfektním stavu. 

Mnoho vzduchových systému lze rozšířit například o klimatizace, čističky vzduchu nebo odsávače par. Ze vzduchotechniky se stává komplexní systém, který je navržen objektu na míru a výrazně zkvalitňuje pobyt zaměstnanců v hale.

Druhy větrání

  • Přirozené – Není to nic jiného, než otevření okna/dveří, šachtové větrání.
  • Nucené – Přívod/odvod vzduchu ventilátorem.
  • Kombinované – Existují dva typy, prvním je přirozené přivádění a nuceně odvádění vzduchu nebo lze vytvořit přetlak nuceným přiváděním a následným ho přirozeným odváděním vzduchu.

Doufám, že jsem vás přesvědčil o nutnosti čistit vzduch v průmyslových i neprůmyslových prostorech. Protože fakt, že zaměstnanci jsou vystaveni 8 hodin denně 5 dnů v týdnu nebezpečným látkám ve vzduchu, vznikajícím různým opracováním materiálů je nepřípustný. Pořízením kvalitní vzduchotechniky a odsávacích systémů můžete změnit jak kvalitu vzduchu, tak mikroklima ve výrobě, díky obohacování čerstvého vzduchu vzdušnou vlhkostí. 

TIP na závěr

Díky pokroku technologií a výroby u renomovaného výrobce Tigemma lze kvalitní vzduchotechniku, která bude přivádět čerstvý a odvádět znečištěný vzduch mít naprosto kdekoliv. Takže kromě velkých průmyslových hal, obchodních center, bytů můžete zaručit také čistotu logistických center díky odsávání od Tigemma!

 

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4