• Jan Staněk
  • Stavba

Instalace těsnících límců ušetří peníze

Víte, co je to skladování? Jedná se o uložení zboží nebo materiálu za účelem dosažení nějakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložiště, který složí k přijímání a distribuci uloženého zboží spotřebitelům. Se skladem úzce souvisí pojem skladový management, který má za úkol řídit jednotlivé procesy, které se ve skladu dějí a udržovat vysoký kvalitativní standard. V tomto článku se podíváme na historii skladování, se kterou porovnáme moderní problémy skladování včetně úspory energií. 

Historie skladování

První zmínky o skladování byly v kontextu s ukládáním potravin, pro případ hladomoru. Rozvoj začal v dobách, kdy průzkumníci začali cestovat a obchodovat s ostatními kontinenty. První velké sklady vznikaly v přístavištích a pomohly k rozvoji železnice. Roku 1891 vznikla v Americe Asociace skladníků, která kontrolovala nákladní sklady. Dalším mezníkem ve vývoji komerčních skladů byla legislativní regulace omezeních na železnici. Další zlom nastal až během druhé světové války, kdy se zvýšila potřeba maximalizace skladů a vývoj mechanizovaného způsobu ukládání.

Moderní sklady

Sklady se dočkaly inovací, zejména nová metoda distribuce „just-in-time“ (JIT) způsobila naprostou změnu pohledu na dosavadní skladovací management. U této metody se stává sklad nepotřebným, protože zboží je dodáváno přímo odběrateli. Na toto reagují majitelé skladů a snaží se transformovat na poskytovatele logistických služeb. Tato logistická centra nabízejí zákazníkům služby jako například:

  • Balení palet,
  • Stohování palet,
  • Call centra,
  • Štítkování.

Úspora energií

Tento trend se dotkl i skladování. Každý majitel takového ligistického centra je rád za ušetřenou korunu. Nejčastějším způsobem, jak toho docílit je instalace úsporných LED svítidel, použití tepelných čerpadel k vytápění nebo instalace lamelových clon, popřípadě těsnících límců. 

Těsnící límce

Těsnící límce najdete z venkovní strany každého logistického centra. Slouží k ochraně zboží před počasím při manipulaci během nakládání/vykládání z nákladního prostoru vozidel. Další výhodou je úspora energie nutné k vytopení skladovací haly, protože brání průvanu. Tyto límce se variabilně přizpůsobí každému nákladnímu automobilu. Jsou vyrobeny ze speciální ocelové konstrukce, ke které jsou připevněny jednotlivé gumové límce z jednotlivých stran. 

Výhody těsnících límců

  • Úspora energie.
  • Ochrana před povětrnostními vlivy.
  • Snadná údržba a dlouhá životnost.
  • Snižují prašnost.

 

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4