• Jan Staněk
  • Stavba

Sklady a logistické centra se staví z PUR panelů

Sklady a logistické centra se v posledních letech řadí k nejoblíbenějším stavbách v České republice. Stále častěji se do česká hrnou zahraniční velké firmy a investoři a investují do rozvoje logistických center. Takže pokud někde vidíte obrovskou stavbu z pur panelů, tak je to dost možná jedna z dalších hal světových gigantů jako je například firma Amazon.

U skladů a logistických center je nejdůležitější postavit skladové prostory co nejlépe v poměru cena/výkon. Nejenom, že musí být prostory co nejrychleji a nejlevněji postavené. Zároveň totiž musí splňovat spoustu požadavků a norem. Proto není to vždy o tom postavit haly co nejlevněji, ale také tak, aby vydržely co možné nejdéle a byly zároveň bezpečným místem pro zaměstnance.

Kromě toho je důležité, aby stavba byla i estetická a svým způsobem firmu reprezentovala. A to platí dvojnásob pro mezinárodní společnosti, které si staví na prestiži a zná je téměř celý svět. Představte si například, že by společnost s nakousnutým jablkem (Apple) skladovala své drahocenné výrobky v nějakém opuštěném desítky let zchátralém skladu. Nemyslitelné, že ano? Proto se čím dál častěji staví sklady z takzvaných sendvičových PUR panelů, které dokáží ušetřit spoustu času a nákladů na výstavbu. Zároveň máte i jistotu, že sklad bude mít poutavý a elegantní vzhled, který bude firmu skvěle reprezentovat.

Složení sendvičových PUR panelů

Pur panely se skládají ze dvou ocelových pásů, které jsou vyplněny polyuretanovou PUR pěny. Ocelové plechy jsou většinou pozinkované a odolné vůči korozi. Ilustraci průřezu izolačních PUR panelů můžete vidět na obrázku níže.

Proč se sklady a logistické centra staví z PUR panelů?

  • rychlé postavení v případě rychlé expanze firmy
  • jednoduchá montáž
  • nízké náklady na postavení
  • variace tloušťky PUR panelů
  • vyšší odolnost díky ocelovým plechům, které obalují jádro panelů
  • moderní a atraktivní vzhled
  • široká škála barevného provedení

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4