• Jan Staněk
  • Stavba

Budovy s prosklenou fasádou jsou trendem pro rok 2018

Jistě jste zaznamenali, že trendy v oblasti architektury i bydlení se zaměřují na minimalismus a čistý, jednoduchý design skandinávského typu. Není divu, v dnešním vším přehlceném světě je třeba dbát na jednoduchost - ať už jde o vaření, bydlení či kancelář. V architektuře se tento trend objevuje v jednoduchosti, co se tvarů i materiálů týče. Tento rok jsou velmi populární komerční budovy s prosklenou fasádou. A proč taky ne? 

Jaké jsou výhody komerčních budov s prosklenými fasádami?

  1. Fasády se postarají o skvělou prosvětlenost budovy.
  2. Díky přírodnímu světlu šetří náklady na energie.
  3. Květinám se bude dařit!
    A kde se daří květinám, daří se i lidem, protože rostliny v kancelářích mají pozitivní vliv na naši psychiku a jsou také skvělým zdrojem kyslíku, který je ve velkých open-office kancelářích nedostatkovým zbožím.
  4.  Příjemný vzhled a výhled ven.
  5. Snadná údržba.
    Kdybyste se chtěli přít o to, že sklo není jen tak jednoduché opečovávat, tak se s vámi nehodláme přít, ale když srovnáte čistění běžné fasády, která se snadno znečistí díky dešti a špinavému ovzduší, tak sklo je dar z nebes - a úklidová firma se o něj ráda postará :).

Jistě bychom našli ještě minimálně 5 dalších výhod prosklených fasád, ale myslíme si, že i těchto 5 stačí k tomu, abyste si udělali názor.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4