• Jan Staněk
  • Stavba

Profi střechy do velkých budov

Dřevěná konstrukce střechy

Málokterá budova se obejde bez střechy, zvláště v našem podnebí, kde se tak často střídá zima s létem, a kromě dovršení tepelné izolace a hydroizolace (fakt se musí udělat všechny strany) se též může jednat o estetické dovršení elegance nemovitého objektu.

Ploché střechy

Rovné a ploché střechy bez jakýchkoliv překážek jsou oblíbeným pracovním místem všech střechařů a izolatérů, jelikož nedochází k žádným vážným pracovním obstrukcím a může se pracovat od nevidím do nevidím s docela snadným a repetitivním způsobem, u kterého je zábava sledovat, jak metry rychle ubíhají. U modifikovaných asfaltových pásů je při izolaci střech použit hořák s propan butanovou bombou, takže pokud je základ střechy vytvořen z dřevěné konstrukce, pak je vhodné (i přesto, že je již podložen tepelnou izolací) nalepit pod něj samolepící pás, který z části funguje jako požární ochrana a z části jako rezerva pro případ vodní propustnosti asfaltového pásu.

Dřevěné vazníky

Další možnost je střechu vyhotovit pomocí dřevěné nosné konstrukce, která funguje jako kostra střechy a je možné ji použít až do třiceti metrů šířky. Použití dřeva je levné a nemusíte se bát, že by Vás firemní statik neujistil o jejich nosnosti a trvanlivosti. Střecha na hlavu Vám prostě nespadne. Pro tepelnou izolaci je v tomto případě vhodné použít PUR pěnu, která se většinou nanáší v tloušťce kolem dvacíti centimetrů a je jednoduché ji nanést a kromě jiných skvělých vlastností je taky repelentem pro hlodavce, na rozdíl od jiných tepelných izolačních materiálů. Hydroizolace se řeší aplikací ocelových střešních krytin, ale řešení a možností realizace je spousta. 

Na závěr bych všem doporučil a přímo je vyzval, aby si každou firmu, která bude dělat novou střechu, pořádně proklepli a ujistili se, že je na trhu alespoň deset let a poskytuje jasnou a srozumitelnou záruku, pro případ, že by střecha nevydržela. Stát se může cokoliv a takovou situaci bych rozhodně nikomu nepřál.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4