Letištní sloupky? Bariéry? Ani jedno!

bariéra

Dnes pro vás máme takovou malou sloupkovou terminologii. Ale nebudeme mluvit o sloupcích na plot. Řešit budeme mobilní zahrazovací sloupky, kterým úplně každý říká tak trochu jinak. Rozlouskneme spolu záhadu o tom, jak se těm sloupkům vlastně správně říká.

Napřed si musíme ujasnit, o čem se tu vůbec bavíme. Mluvíme o sloupcích, které většina z vás asi moc dobře zná, minimálně ze záběrů z filmových premiér, kde sloupky s lanem lemují červený koberec. V tom je ten problém - všichni víme, jak vypadají, ale nikdo si nejsme tak úplně jistí, jak se tomu správně říká.

Způsobů, jakým byste mohli sloupkům říkat, je hned několik.

  • bariéry
  • zábrany proti vjezdu
  • kovové zábrany
  • mobilní zábrany
  • vymezovací a zahrazovací sloupky
  • letištní sloupky
  • a mnoho dalších

Když vidíte, kolik názvů pro tu jednu jedinou věc existuje, tak se asi nedivíte, že je v tom pořád tak trochu zmatek. My už ale se sloupky máme nějaké ty zkušenosti, takže s i vám pokusíme ujasnit, jak se těm věcem vlastně správně říká.

Jak tomu rozhodně neříkat

Letištní sloupky - sice je na letištích občas vidět můžete, ale pojmenování "letištní sloupky" je tak strašně obecné a matoucí, že by asi nikdo nepochopil, co se tím vlastně snažíte říct.

Bariéry - podobný případ. Určitý typ sloupků sice může bariéry připomínat, ale reálně fungují jako výstražná policejní páska - lehce se přes ně dostane. Jen jste vychovaní k tomu, abyste to nedělali. Podobné je to i v případě zábran proti vjezdu.

Jaká pojmenování už jsou lepší?

Mobilní zábrany - Jsou to zábrany a jsou mobilní. Toto pojmenování je velmi vhodné. Často se ale potkáte s mobilními zábranami, které slouží například při značení staveb a ty už se od běžných sloupů hodně liší.

Vymezovače prostoru - S tímto pojmenováním už byste se také domluvili. Jenom pozor na to, že někdo může za vymezovače prostoru považovat neviditelné bariéry pro robotické vysavače.

A jaký název je nejlepší?

Už to asi tušíte - zahrazovací sloupky! Tento název se používá ve většině obchodů, kde se sloupky prodávají, protože je to také ten nejběžnější a nejvýstižnější.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4