• Jan Staněk
  • Průmysl

Co vše se dá opracovat v pískovacích boxech?

Pískování je proces, během kterého je proti předmětu pod vysokým tlakem stříkáno abrazivo čili pískovací materiál. Vysoký tlak je zajištěn kompresorem. Ten musí být vybírán velmi pečlivě. Pro opískování lze využít hobby i profi pískovací box nebo pískovací (či tryskací) komory.

tryskací kabina


Proč se využívá pískování

S pomocí pískování je možné odstranit z předmětů korozi a povrchové nečistoty, vyrýt nápis. Stejně tak lze provádět zdobení do skla, kamene, plastu, vyhlazovat či zdrsňovat povrch. K tryskání se používá pískovací box, kompresor, abrazivo a ochranné pomůcky. Velmi důležité je také zvolit správné abrazivo. Jen tak bude výsledek v souladu s vašim očekáváním.


Co se dá v pískovacích boxech opracovat?

Pískovací komory umožní opískovat skutečně všechno. Máte-li vhodné abrazivo a správnou tryskovačku, není to žádný problém. Nejčastěji pískované materiály jsou kov, beton, hliník, sklo, dřevo, plast. Zrenovovat můžete takto nábytek, alu disky, starou barvu na různých dílech vozu, apod. Nadšenci do starých aut provádí i pískování jednotlivých částí, výsledkem je čistý veterán. Zbavit rzi můžete i starou koloběžku, jízdní kolo, pracovní nářadí a nástroje a mnoho dalších věcí. Obsluha je velmi snadná.
Pískovací boxy se skvěle hodí do garáže či do dílny. Tryskání probíhá v uzavřené kabině, proto se jedná o velmi bezpečný proces. Do okolí se dostává jen minimální množství prachu. Tryskací kabiny jsou vhodné na tryskání povrchové rzi i méně odolných barev. Vybírat si můžete různé objemy těchto boxů, některé modely jsou opatřeny také cyklonovou nádrží.
Pískovací komory se dají využít v halách, kde chcete pískovat a současně eliminovat prašnost. V těchto komorách můžete opracovávat velké předměty, které není možné zpracovat v malých pískovacích boxech.
Uvnitř pískovací komory je pracovník v ochranném obalu, oděvu, jednotlivé části výrobku opracovává pískovačkou. Jedná se o zdravotně nezávadné řešení. Tyto komory jsou vyrobeny tak, aby nehrozilo uklouznutí či zranění pracovníka.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4