• Jan Staněk

Bezpečnostní značení na pracovišti a jeho význam

bezpečnostní značení

Bezpečnostní značení je jeden z důležitých prvků těch prostor, kde dochází k manipulace s velkými stroji a závažími, ale také kdekoliv, kde se dochází k blízkému kontaktu mezi lidmi a vozidly. Typickým příkladem jsou skladové provozy, kde se běžně setkává lidská i strojní síla. Aby nedošlo k úrazu nebo poškození, je velmi důležité, aby byly prostory pečlivě označeny bezpečnostními symboly, které všichni účastníci provozu dodržují.

Bezpečnostní značení je nevyvratitelně důležité. A to v interiéru i exteriéru. Proč zbytečně riskovat ublížení na zdraví, když mu můžete tak snadno předejít? Představme si tři typy značení, které s udržením bezpečnosti pomáhá.

Podlahové značení - používá se především v průmyslových nebo skladových provozech. Prakticky je to ten typ, který jsme si představili už v úvodu článku. Většinou se jedná o barevné pruhy, přerušované čáry, nebo symboly, které jasně dávají najevo, kde je prostor pro chodce a kde mohou jen vozidla. Velký význam má podlahové značení také v případě, že se cesty chodců a vozů nějakým způsobem kříží. Zároveň tyto čáry mohou symbolizovat nakládací nebo vykládací prostor, nebo prostor pro parkování v hale.

Dopravní značení - pokud jste někdy byli venku, dopravní značení jste viděli. Jedná se o běžné pruhy na silnici, přechody pro chodce , parkoviště, značící nápisy (např. děti) a také různé zákazy a příkazy. I tento typ značení spadá pod to bezpečností, což dává smysl, protože se stará o to, aby byl na silnici udržován řád.

Ostatní druhy značení - do této kategorie patří veškeré značení, které nepokryjí dva předchozí druhy, které jsme zmínili. Mezi nimi najdete značení sloupů, zábran, schodů, nebo vyvýšených míst, kde při špatné osvětlení hrozí pád a vážná zranění. Mimo jiné zde najdete i značení, které vídáte u silnic, jen bývají nalepena na nějaký povrch (například právě na podlahu).

Jestli jste článek dočetli až sem, tak už si určitě umíte moc dobře představit, jaké výhody  bezpečnostní značení má. Chrání životy i majetek, díky materiálům a barvám, které se při tvorbě značení používají, mívají velmi dlouhou životnost a navíc také mohou velmi dobře vypadat. Příkladem firmy, která se v Česku zabývá bezpečnostním značením je JA Clean. Jejich dlouholeté zkušenosti a obrovská jména v seznamu referencí z této firmy dělají opravdovou jedničku na trhu.

Štítky: bezpečnost ja clean průmyslové podlahy bezpečnostní značení značení podlah

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..