• Jan Staněk

Bezpečnostní značení na pracovišti a jeho význam

bezpečnostní značení

Bezpečnostní značení je jeden z důležitých prvků těch prostor, kde dochází k manipulace s velkými stroji a závažími, ale také kdekoliv, kde se dochází k blízkému kontaktu mezi lidmi a vozidly. Typickým příkladem jsou skladové provozy, kde se běžně setkává lidská i strojní síla. Aby nedošlo k úrazu nebo poškození, je velmi důležité, aby byly prostory pečlivě označeny bezpečnostními symboly, které všichni účastníci provozu dodržují.

Bezpečnostní značení je nevyvratitelně důležité. A to v interiéru i exteriéru. Proč zbytečně riskovat ublížení na zdraví, když mu můžete tak snadno předejít? Představme si tři typy značení, které s udržením bezpečnosti pomáhá.

Podlahové značení - používá se především v průmyslových nebo skladových provozech. Prakticky je to ten typ, který jsme si představili už v úvodu článku. Většinou se jedná o barevné pruhy, přerušované čáry, nebo symboly, které jasně dávají najevo, kde je prostor pro chodce a kde mohou jen vozidla. Velký význam má podlahové značení také v případě, že se cesty chodců a vozů nějakým způsobem kříží. Zároveň tyto čáry mohou symbolizovat nakládací nebo vykládací prostor, nebo prostor pro parkování v hale.

Dopravní značení - pokud jste někdy byli venku, dopravní značení jste viděli. Jedná se o běžné pruhy na silnici, přechody pro chodce , parkoviště, značící nápisy (např. děti) a také různé zákazy a příkazy. I tento typ značení spadá pod to bezpečností, což dává smysl, protože se stará o to, aby byl na silnici udržován řád.

Ostatní druhy značení - do této kategorie patří veškeré značení, které nepokryjí dva předchozí druhy, které jsme zmínili. Mezi nimi najdete značení sloupů, zábran, schodů, nebo vyvýšených míst, kde při špatné osvětlení hrozí pád a vážná zranění. Mimo jiné zde najdete i značení, které vídáte u silnic, jen bývají nalepena na nějaký povrch (například právě na podlahu).

Jestli jste článek dočetli až sem, tak už si určitě umíte moc dobře představit, jaké výhody  bezpečnostní značení má. Chrání životy i majetek, díky materiálům a barvám, které se při tvorbě značení používají, mívají velmi dlouhou životnost a navíc také mohou velmi dobře vypadat. Příkladem firmy, která se v Česku zabývá bezpečnostním značením je JA Clean. Jejich dlouholeté zkušenosti a obrovská jména v seznamu referencí z této firmy dělají opravdovou jedničku na trhu.

Štítky: bezpečnost ja clean průmyslové podlahy bezpečnostní značení značení podlah

Nejnovější články

 • Polykarbonátové desky na skleník

  U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

  prodej polykarbonátu

  Číst dál...

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..