Jak zabalit zásilku? Do bublinkové obálky
S velkou popularitou internetových nákupů roste také počet zásilek, kterými je zboží dodáváno novým majitelům. Na internetu lze koupit vše, tedy od malých věcí až třeba po elektromobil Tesla. V tomto článku se zaměřím na ty drobné věci, které se posílají daleko častěji.
Proč je nutné zásilku kvalitně zabalit?
Jak jsem uvedl již v úvodním odstavci, s potřebou posílání zásilek, je nutné také tento balíček kvalitně zabalit, tedy zabezpečit vůči poškození vlivem manipulace při přepravě. Detailní pokyny, jak balíček zabalit jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých přepravců. Na čem se pokyny shodují je fakt, že je nutné zásilku zabalit vnitřním a vnějším obalovým materiálem. Někdo může namítat, že si ušetří práci s balením a zásilku pojistí, jenomže mnohdy je to právě kámen úrazu. V případě uplatnění pojistného plnění přepravce důkladně kontroluje zásilku, zjistí-li nedostatečné zabalení, peníze zpátky za poškozenou věc nedostanete.
Nejvhodnější obalový materiál
Nejvhodnějším způsobem, jak zabalit menší baličky je použití bublinkové obálky. Jedná se o jednoduchý a lehký obal. Použitím tohoto způsobu splníte podmínku všech přepravců, tedy použití vnitřního a vnějšího obalu, proč? Samotné vzduchové bubliny fungují jako před nárazová vnitřní ochrana a papírová obálka chrání zásilku jako vnější obal. Obálky si díky tomu zasloužili svou popularitu a požívají se denně a pro ochranu různorodých věcí, zejména tedy těch méně rozměrných. Díky jejich nízké ceně je hojně využívají také internetové obchody. Další výhodou je časová nenáročnost balení, proces je jednoduchý, a navíc také kvalitní.
Druhy bublinkových obálek
Pokud hodláte balit své zboží do bublinkové obálky, určitě vás zajímají rozměry. Obálky se vyrábějí v několika velikostech a variantách. Nejoblíbenějším typem jsou však obálky s lepicím štítkem ve formátu A4.