• Jan Staněk
  • Stavba

Jak probíhá stavba nové ekonomické budovy?

Stavba nové firemní budovy

Ekonomika se pořád rozrůstá a pomyslný koláč peněz se s každým rokem zvětšuje. Z toho důvodu vzniká čím dál více společností, které by si rády kousek tohoto koláče chtěly ukrojit. Každá z těchto firem, které se dostatečně daří, časem potřebuje buďto místo k pronájmu, anebo si rovnou nechá postavit vlastní kancelář.

Jaké jsou jedny z nejdůležitějších věcí, které společnost potřebuje pro výstavbu nové kancelářské budovy a jaké společnosti jsou odzkoušené a jednohlasně je v redakci můžeme doporučit? To se dozvíte v tomto článku. Pokud novou budovu pro kancelářské prostory nebudujete od základů, ale třeba jen rekonstruujete, tak vám tento článek také může v ledasčem pomoci a spoustu věcí ujasnit.

Fasáda, co vydrží

Je bez diskuze, že fasáda je jeden z nejdůležitějších prvků při výstavbě nové budovy, přeci jen je to část domu, které si lidské oko všímá jako první. Na panelových domech bývají fasády většinou f(as)ádní a nezajímavé. Ale když se staví pro firmy, tak se musí reprezentovat. Proč tedy nevzít to nejlepší z funkčnosti a designu a nesmíchat to dohromady ve vkusné, zajímavé a hlavně izolující fasádě.

Prosklené fasády ALUPROF

Prosklené fasády jsou stále velkým favoritem zavedených, ale i nově nastupujících architektonických géniů, kteří se nebojí světu ukázat důmyslnost svých návrhů a zároveň interiér jejich budov. Jak se tedy liší skleněná fasáda od obyčejného okna? Tyto fasádní systémy disponují dvojitým a někdy i trojitým sklem, jejichž kombinace má skvělé izolační vlastnosti. Tato skla jsou navíc vyztužena polyamidovou vložkou, která je tvořena z vláken makromolekul a značí se úžasnými charakteristickými vlastnostmi, jako jsou například:

  • velká elasticita
  • snadná údržba
  • velká odolnost a pevnost

Zajímavostí je, že ze stejného materiálu se v dalším vývojovém stupni vyrábí například neprůstřelné kevlarové vesty.

Modernizování budov prosklením

Do prosklené fasády je možnost přidání vyklápěcích skleněných oken, které jsou přilepeny na hliníkový rám silikonovým lepidlem. Tímto inovativním řešením poté vzniká dojem, že vyklápěcí okna jsou konstrukčně zabudována přímo do fasády a společně tvoří jeden designový celek, ve kterém lidské oko pozorovatele zvenčí nenajde žádný rozdíl. Prosklené fasády firmy Thermont jsou na našem trhu jedničkou a kancelářské budovy se po jejich doteku mění ve skutečný symbol západní civilizace. Úžasné je, že Thermont kromě instalace udělá i vše, co se týká přípravné fáze, tj. vyhotovení nákresů, analýza... A pokud chcete mít prosklenou fasádu i doma nebo na chatě, tak vás Thermont rozhodně soudit nebude a vaše čtyři stěny nádherně prosvítí. Na trhu jsou už téměř čtvrt století a provedli již 4500 staveb v desítce zemí, včetně České republiky, a nejen proto jsou skvělá volba.

prosklená fasáda Thermont 

Oplocení budovy

Firemní budovy často bývají místem, kterým proudí, a kde se také hromadí, informace, které jsou přístupné jen povolaným očím a je zcela nežádoucí, aby se nějaký Lojza z Lhoty mohl procházet po chodbách a koukat vám pod ruce. Nebo se místo informační loupeže můžete obávat újmy fyzické či majetkové, kdy v kancelářích přechováváte drahá zařízení jakéhokoliv druhu. Těmto nešťastným událostem se dá snadno předejít pomocí instalace oplocení od firmy Dobeš.

Plotové panely a ploty z pletiva

Obehnat budovu vysokou zdí s ostnatým drátem by mohlo vzbuzovat dojem, že je vaše firma netransparentní a zkrátka něco tají. Navíc se skrze zeď nemůže žádný kolemjdoucí kochat tou úžasnou skleněnou fasádou a to by bylo naprosto kontraproduktivní. To naštěstí u plotu z pletiva jde docela snadno, neboť pletivo kryje výhled jen částečně. Plot jde vždy nechat vybavit podhrabovými deskami, které zamezí v průniku „lidského krtka“ nebo třeba psího psa či králičího zajíce a částečně zamezí i sesuvu půdy po vytrvalém dešti. U plotů máte na výběr, jak nadpis napovídá, mezi plotovými panely a ploty z pletiva. Ty druhé jmenované jsou vyráběny z PVZ s pozinkem a jsou jednoduché na montáž a instalaci, neboť se dodávají v ruličkách, které se rozmotají, napnou a upevní. Plotové panely jsou oproti nim pevnější a, jak název napovídá, jsou to panely; většinou tmavozelené nebo chromové barvy, kterou tvoří pozinkování.

Pojezdové brány

Ploty jsou sice krásné, ale mít je na celých 100 % obvodu by vedlo k tomu, že by se po jejich montáži nedostal nikdo dovnitř a ani ven. Pokud váš firemní objekt disponuje prostorem pro parkování aut, tak je je vhodné k příjezdu umístit pojezdovou bránu. Pojezdové brány šetří místo, neboť nezasahují do prostoru a při příjezdu auta se zasunují podélně vlastní osy rovnoběžně s plotem. Takovéto brány vzbuzují pocit profesionality a z psychologického hlediska každému poskočí srdce, když se před ním zavřená brána otevírá.

 Pojezdová brána Kovovýroba Dobeš

Orientační systémy a signmaking

Pokud se oplocením příliš nezabýváte a naopak návštěvníky vítáte, pak vám jistě spoustu věcí usnadní následující řádky. Jestli jednáte v zájmu společnosti s modelem B2C, tedy prodáváte své výrobky či služby přímo zákazníkovi, pak byste jistě chtěli, aby vás mohli tito nákupčí pohodlně a snadno nalézt. V tomto vám hodně pomůže signmaking a orientační systémy. Společností, které se tímto zabývají je spousta, my si pro vás vybrali orientační systémy OK Design, které jsou spolehlivé, designově atraktivní a především přehledné. Společnost je navíc na trhu přes dvě desítky let a má zkušenosti s realizací projektů po celém území České republiky. Zvládne udělat vše od plánování, produkce samotných nápisů až po jejich instalaci do budovy.

Informační a navigační funkce

Orientační systémy této společnosti se nejčastěji používají v nemocnicích a komplexních budovách, jako jsou úřady a jiné administrační budovy, takže si můžete být jisti jejich přehledností. Mohou být umístěny venku, vevnitř nebo i jako reklamní totemy, které vyznačují směr, kterým se může návštěvník vydat za požadovaným cílem. Nabídka OKDesignu obsahuje již řady graficky a prostorově řešených cedulí, které se osvědčily u jejich předchozích klientů a stačí do nich jen umístit nápisy, které budou vlastní pro váš komplex. Pokud si nevyberete, pak máte možnost se domluvit na výrobě na zakázku, která jistě prohloubí spolupráci a tím i vaši spokojenost.

Označení budovy

K orientačnímu systému v budově se jistě bude hodit i ta největší z orientací a tou je samotné označení budovy. K čemu by vám přeci jen bylo značení interiéru, pokud by nikdo do dané firemní budovy netrefil. Toto se dá řešit několika možnostmi. Buďto světelnou reklamou s LED panely, která zvýší její informační dosah i na pozdní noční hodiny, kdy světla není tolik, anebo plastickými nápisy či 3D písmeny, které jsou sice viditelné jen za světla, ale nepřehlédnutelné.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4