• Jan Staněk
  • Stavba

Trapézové plechy: druhy a vlastnosti

Firma Maslen má ve svém portfoliu 10 druhů trapézových plechů s různou výškou a tvarem vlny, které mají různé použití: fasádní, střešní a konstrukční.
Trapézové plechy se vyrábí z ocelového plechu s povrchovou úpravou POZINK, Lesk, Mat, nebo HB50 MAT a při hliníkovém plechu s povrchovou úpravou MAT v různých barevných provedeních RAL.

Trapézový plech STEPRO

STEPRO je jedinečný trapézový plech se širokou škálou použití. Používají se hlavně jako venkovní nebo vnitřní fasádní profily pro výrobu stěnových plášťů. Jeho jedinečný tvar vytváří dojem elegantních tenkých panelů umístěných vodorovně. V reverzní výrobě může být použit jako střešní profil. K výrobě této desky používáme pozinkované plechy potažené latexem o tloušťce materiálu od 0,5 mm do 0,75 mm. V procesu vývoje tohoto profilu byl cílem designový vzhled za velmi příznivou cenu. Lichoběžníkový obrys STEPRO v dřevodekoru zlatý dub a lze jej vyrobit také v oboustranném provedení. Svým vzhledem a výkonem patří k pokrokovým výrobkům.

Trapézový plech SINUS 40°

Novinka v sortimentu trapézových plechů je profil SINUS. Tradiční vlnitý tvar s výškou vlny 40 mm je široce používán jako střešní krytina a také jako fasádní profil. Lichoběžník může také poskytnout antikondenzační fólii DRIPSTOP. V produktovém portfoliu společnosti Maslen najdete zcela nové produkty, které jsou na českém a slovenském trhu v zásadě nové, tento lichoběžníkový profil je zaokrouhlený v poloměru r = 1 m. Tato oblast je jejich využitím ve velkých klenutých halách a poloměr desek je vhodný pro předem připravené ocelové konstrukce. V minulosti bylo postaveno mnoho takových struktur a současné překrývající se části (hlavně panely ze skleněných vláken) již obvykle neplní své funkce, a proto SINUS 40° poskytuje ideální alternativní řešení. Zakřivený SÍNUS lze také použít jako úkryt pro dřevo, garáže pro motocykly nebo automobily, zakrytí kontejnerů nebo zemědělských strojů a plodin. Profil má tloušťku 1 mm a poloměr 2 m a může být dokonce samonosný.

Trapézový profil

Trapézový plech T-05 je nejnižší výškou profilu ze všech konstrukcí. Jeho použití se používá hlavně jako stropní nebo fasádní plech. Je vhodný pro opláštění různých vnitřních nebo vnějších stěn, nástavců atd. Při použití pro venkovní opláštění doporučujeme vzhledem k výšce profilu použít k utěsnění každé desky oboustrannou pásku, která je součástí příslušenství. Různé barvy a povrchové úpravy umožňují využití téměř kdekoli. Je vhodný pro průmyslové budovy, ploty, vnitřní dlaždice, zemědělské budovy nebo kancelářské stěny či  brány. Trapézový plech T-05 je V dřevodekoru zlatý dub a lze jej vyrobit také oboustranný, takže je jedinečný vzhledem i výkonem.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4