Bezpečnost únikových cest zajistí i světlíky z lexanu

V případě požáru ve velkých výrobních firmách, je nejdůležitější zajistit bezpečnou evakuaci osob v budově. V každé takové firmě musí být maximálně zajištěná bezpečnost a to formou únikových cest. Každý projektant tak před stavbou musí posoudit velikost prostor, druh činnosti, která se v místě vykonává. A podle toho vhodně určit počet, umístění, rozměry a a další detaily potřebné k maximalizaci bezpečí všech osob a majetku. Jak ale dosáhnout co možná největší bezpečnosti?

Světlíky vám pomůžou

S bezpečností únikových cest vám výrazně pomohou světlíky. Ty se většinou instalují na střechu a právě tato vychytávka vám výrazně pomůže například v případě výpadku proudu. Díky tomu, že do prostoru propouští přirozené světlo, tak vám osvětli prostory. Kromě toho je jejich hlavní úlohou odvětrávání a můžou vám náramně pomoct v případě požáru. Kouř z požáru má totiž tendenci stoupat směrem nahoru. V případě, že byste v budově neměli světlíky, tak se v ní kouř nahromadí a nemá kudy uniknout. Pokud však střešní světlíky z Lexanu máte nainstalované, tak se v případě požáru otevřou a kouř tak bude unikat směrem ven. Zaručí vám to, že se osoby uvnitř nezačnou dusit a můžou jim i zachránit život.

Správné označení je základ

Pro dosáhnutí maximálního bezpečí je třeba dále mít viditelné označení únikových cest, které nesmí nikdo přehlédnout. Značení únikových cest a nouzových východů se řídí především podle platných českých zákonů. Na první pohled to vypadá, že o nic nejde, ale bezpečnostní značení musí splňovat několik podmínek.

  • značení vás musí dostatečně upozornit na možné překážka, na které můžete na únikové cestě narazit. Jako například různé stavební konstrukce apod.
  • musí vás upozorni na možnost pádu - to platí zejména pro schodiště nebo když se změní sklon terénu.
  • značení nesmí ovlivnit případný kouř z požáru a musí tak být neustále dobře viditelné. To znamená, že musí být usazené maximálně do výšky 2,5 metru.
  • musí být vyrobené z fotoluminisčenčního materiálu, který pohlcuje světlo a ve tmě ho vyzařuje zpět. To znamená, že značky jakoby svítí a jsou tak daleko viditelnější.

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4