Bez marketingu ani krok

Co je to vlastně marketing? Dalo by se velmi zjednodušeně říci, že marketing = reklama nebo propagace. Jedná se o mocný nástroj, jak oslovit nebo jak prodat zákazníkovi váš produkt. Pokud jej umíte, dává vám do rukou velkou moc, která spočívá v tom, že jste schopni o sobě a svém produktu říct světu a zvýšit tak prodej. Jak se vyvíjí cokoliv, stejně tak se vyvíjí i marketing jako takový. Pojďme se podívat na druhy reklamy, které byste měli upřednostni před jinými.

Na co se zejména zaměřit?

 • Okolní prostředí firmy.
 • Účastníci trhu a míra vlivu.
 • Vnitřní prostředí firmy.
 • Pochopení potřeb zákazníka. 

Je marketing nezbytností?

Dnešní doba je charakterizována jako digitální, virtuální. Stejně takto přistupují lidé k objednávání a výběru zboží. Jsou zkrátka na internet. Z tohoto faktu vyplývá, že je nepřípustná absence:

 • firemního facebookového profilu,
 • firemního webu,
 • jakékoliv reklamy,
 • řezané grafiky na automobilu.

Marketing je soubor činností, kterým jsou hledáni uživatelé zboží, služeb nebo myšlenek prostřednictvím komunikačních médií.

Zároveň vám pomáhá:

 1. získat nové zákazníky,
 2. budovat značku,
 3. zvýšit prodej.

Reklama

S pojmem marketingu se úzce pojí reklama. To už je něco, co zná většina lidí. Dokáží ji identifikovat v TV, rádiu, na internetu a kdekoliv jinde. Pokud je dobře udělaná, tak nás upoutá na první pohled a v ideálním případě si pamatujeme, co bylo předmětem této reklamy v případě, kdy na tento produkt narazíme na internetu nebo v obchodě.

Reklama existuje nejčastěji v těchto formách:

 • letáky, plakáty, katalogy, vizitky

Nové druhy reklam

Pokud hledáte něco, co nikdo jiný nemá a chcete se odlišit od konkurence a tím zaujmout větší počet lidí, tak vám nezbývá nic jiného než se svěřit do rukou profesionálů. Zkrátka platí, že mít vlastní logo na budově, správný signmaking a navigace jsou základ úspěchu!

Další formou je tzv. digitální tisk. Jedná se o způsob tisku, který umožňuje vytvořit výtisk přímo z počítače. Digitální tisk je nástupcem ofsetového tisku. K tisku se používají nejčastěji laserové tiskárny se suchými tonery.  

Pomocná ruka profesionálů

Chceme-li mít kvalitní reklamu a nastavený marketing, neváhejte a svěřte se do rukou profesionálů, kteří mají zkušenosti, se kterými vás obohatí. Osobně doporučím OK Design, s 20letou zkušeností v oboru.

Podle zájmu jsou schopni navrhnout reklamu, realizovat ji a dokonce umístit na zeď nebo na automobil.

 

Přidat komentář


Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz

Copyright © 2022 - created by Joomla4