• Jan Staněk

Co dělat, aby nemuselo dojít k prodeji firmy

Krize ve firmě je nepříjemnou záležitostí a její překonání není zrovna jednoduchou záležitostí. Krize ve firmách často vede k prodeji firmy v horších případech k likvidaci. Na to se zaměřit, pokud chcete, aby vaše firma povstala z popela jako bájný Fénix?

Máme co nabídnout?

Jako první je potřeba zamyslet se nad vaším produktem/službou. Je po nich na trhu poptávka? Jste v dané oblasti jednička? Máte unikátní know-how? Zkrátka, máte ještě svým zákazníkům co nabídnout? V období firemní krize se vyplatí věnovat se tomu, čemu nejlíp rozumíte namísto pouštění se do nových riskantních projektů.

A co firemní kultura?

Kultura ve firmě, cože? Ano slyšíte správně, zjistěte jaká ve vaší firmě atmosféra, jaké jsou vztahy mezi zaměstnanci, sdílí vaši zaměstnanci stejné hodnoty nebo si každý kope na vlastním písečku? Přístup zaměstnanců a manažerů je alfou a omegou, bez jejich důvěry z krize jen těžko vyváznete.

Problémy? Ty nemáme

Firma se v krizi může ocitnout z mnoha důvodů a je bláhové si myslet, že za to mohou pouze vnější vlivy. Hledejte problémy uvnitř firmy, nevyhýbejte se nepříjemným otázkám, dejte si práci s analýzou vnitřního prostřední vašeho podniku. Vytáhněte své kostlivce ze skříně a postavte se jim čelem.

Správní lidé na správném místě

Zamyslete se nad vašimi klíčovými zaměstnanci, jedná se o kompetentní jedince se zkušenostmi?  V Česku je bohužel nemilou praktikou obsazování klíčových pozic přes protekci. Neschopní jedinci využívající svého postu dokáží způsobit odliv talentů z firmy. Pokud vaše firma potýká z vysokou fluktuací, nebylo by od věci prozkoumat co za tím vězí a provést nezbytná opatření.

Není ostuda oslovit odborníky

Není od věci si na vzkříšení firmy najmout odborníky. Nabídnou vám objektivní pohled na současný stav a pomohou vám najít řešení vaší situace. Krizový manažer vám ukáže novou cestu a pomůže se zavedením změn v organizaci.

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..