• Jan Staněk

Co dělat, aby nemuselo dojít k prodeji firmy

Krize ve firmě je nepříjemnou záležitostí a její překonání není zrovna jednoduchou záležitostí. Krize ve firmách často vede k prodeji firmy v horších případech k likvidaci. Na to se zaměřit, pokud chcete, aby vaše firma povstala z popela jako bájný Fénix?

Máme co nabídnout?

Jako první je potřeba zamyslet se nad vaším produktem/službou. Je po nich na trhu poptávka? Jste v dané oblasti jednička? Máte unikátní know-how? Zkrátka, máte ještě svým zákazníkům co nabídnout? V období firemní krize se vyplatí věnovat se tomu, čemu nejlíp rozumíte namísto pouštění se do nových riskantních projektů.

A co firemní kultura?

Kultura ve firmě, cože? Ano slyšíte správně, zjistěte jaká ve vaší firmě atmosféra, jaké jsou vztahy mezi zaměstnanci, sdílí vaši zaměstnanci stejné hodnoty nebo si každý kope na vlastním písečku? Přístup zaměstnanců a manažerů je alfou a omegou, bez jejich důvěry z krize jen těžko vyváznete.

Problémy? Ty nemáme

Firma se v krizi může ocitnout z mnoha důvodů a je bláhové si myslet, že za to mohou pouze vnější vlivy. Hledejte problémy uvnitř firmy, nevyhýbejte se nepříjemným otázkám, dejte si práci s analýzou vnitřního prostřední vašeho podniku. Vytáhněte své kostlivce ze skříně a postavte se jim čelem.

Správní lidé na správném místě

Zamyslete se nad vašimi klíčovými zaměstnanci, jedná se o kompetentní jedince se zkušenostmi?  V Česku je bohužel nemilou praktikou obsazování klíčových pozic přes protekci. Neschopní jedinci využívající svého postu dokáží způsobit odliv talentů z firmy. Pokud vaše firma potýká z vysokou fluktuací, nebylo by od věci prozkoumat co za tím vězí a provést nezbytná opatření.

Není ostuda oslovit odborníky

Není od věci si na vzkříšení firmy najmout odborníky. Nabídnou vám objektivní pohled na současný stav a pomohou vám najít řešení vaší situace. Krizový manažer vám ukáže novou cestu a pomůže se zavedením změn v organizaci.

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..