• Jan Staněk

Nemáte manažera? Interim agentura zajistí 100% kontrolu a výkon

Říká vám něco pojem management? Pokud ne, tak dovolte, abych jej představil. Jedná se o proces systematického plánování, organizování a rozhodování, vedení lidí a kontroly za účelem dosažení vytyčeného cíle společnosti. Top manažeři jsou lidé, kteří jsou svým způsobem vizionáři, plánovači a řešitelé problémů svého týmu. Jeho cílem je neustálý pokrok vpřed a soustředí se na vytvoření soudržnosti týmu, protože v tom je úspěch. Pokud tímto manažerem nedisponujeme, můžeme si jej vypůjčit. Tomuto druhu managementu se říká interim.

Interim management

V České Republice jde o novinku, nicméně se těší velmi velkému zájmu a důležitosti. Stačí se podívat na ekonomické podmínky a není čemu se divit. V roce 2010 dokonce vznikla České Asociace Interim Managementu (CAIM).

Jak jsem již nakousl v úvodním odstavci, interim management je tady pro ty, kteří nemají ve vlastních řadách zdatného manažera. Jedná se tedy o dočasné poskytnutí manažerských dovedností a zkušeností na určenou dobu. Manažer má za úkol dosáhnout předem definovaného cíle. Interim manažer se chová stejně jako kdyby byl zaměstnancem dané společnosti. Interim management můžeme rozdělit do několika směrů:

 • Změnový – Společnost potřebuje realizovat okamžitou změnu (krize, transformace)
 • Projektový – Společnost potřebuje pomoct se zavedením projektu (nový software)
 • Substituční – Společnost potřebuje nahradit náhle uvolněnou pozici

Výhody interim managementu

Někdo by mohl říct, proč je potřeba někoho najmout, když si na trhu může najít manažerů kolik jen chce. Není to zdaleka tak jednoduché, najít kvalitního, zkušeného manažera s přirozenou vůdčí osobností. Hledáním byste strávili týdny, možná měsíce. Manažera potřebujete hned! Zde uvedu několik bodů, v čem spočívá výhoda interim manažera:

Objektivita

Jednou z nejdůležitějších faktů, které je třeba zmínit je to, že najatý interim manažer nemá potřebu budovat svou pozici v dané firmě, takže se může okamžitě věnovat dané problematice. Společnosti navíc dodá svůj objektivní pohled na danou situaci, aniž by byl jakkoliv ovlivňovat předchozím vývojem a procesem v nitru společnosti.

Efektivita

Jelikož se jedná o někoho nového, zcela přirozeně zaměstnanci nevědí, co od něj mají čekat. Přistupují k manažerovi se značnou autoritou. Naopak manažer v nich vzbuzuje důvěryhodnost. Tyto aspekty zaručují dosažení vytyčených cílů. 

Zodpovědnost

Interim manažer nese značnou zodpovědnost za dodržení vytyčených cílů ve smlouvě. 

Rychlost

Manažera potřebujete ihned, lze říci, že „včera bylo pozdě“. Interim manažer je schopen nastoupit do společnosti v řádech dnů a od první chvíle začít efektivně pracovat. Tento aspekt záleží na problematice problému, kterou si musí připravit.

TIP: Podívejte se na rozhovor s Jiřím Jemelkou na serveru Mladý Podnikatel. Můžete si jej také pustit jako podcast.

Nevýhody interim managementu

Během procesu výběru interim manažera je potřeba dobře vybírat. Zaměřit byste se měli na zkušené manažery s bohatou historií a dobrými recenzemi. Špatný výběr vám může situaci ještě ztížit. Při sestavování smlouvy si jasně vytyčte cíle. V případě nesplnění, můžete požadovat náhradu. Pokud nebude manažer vzbuzovat dostatečnou důvěryhodnost u vašich zaměstnanců, okamžitě spolupráci stopněte, ztrácíte čas i peníze.

 

Management firem

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..