• Jan Staněk

Instalace těsnících límců ušetří peníze

Víte, co je to skladování? Jedná se o uložení zboží nebo materiálu za účelem dosažení nějakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložiště, který složí k přijímání a distribuci uloženého zboží spotřebitelům. Se skladem úzce souvisí pojem skladový management, který má za úkol řídit jednotlivé procesy, které se ve skladu dějí a udržovat vysoký kvalitativní standard. V tomto článku se podíváme na historii skladování, se kterou porovnáme moderní problémy skladování včetně úspory energií. 

Historie skladování

První zmínky o skladování byly v kontextu s ukládáním potravin, pro případ hladomoru. Rozvoj začal v dobách, kdy průzkumníci začali cestovat a obchodovat s ostatními kontinenty. První velké sklady vznikaly v přístavištích a pomohly k rozvoji železnice. Roku 1891 vznikla v Americe Asociace skladníků, která kontrolovala nákladní sklady. Dalším mezníkem ve vývoji komerčních skladů byla legislativní regulace omezeních na železnici. Další zlom nastal až během druhé světové války, kdy se zvýšila potřeba maximalizace skladů a vývoj mechanizovaného způsobu ukládání.

Moderní sklady

Sklady se dočkaly inovací, zejména nová metoda distribuce „just-in-time“ (JIT) způsobila naprostou změnu pohledu na dosavadní skladovací management. U této metody se stává sklad nepotřebným, protože zboží je dodáváno přímo odběrateli. Na toto reagují majitelé skladů a snaží se transformovat na poskytovatele logistických služeb. Tato logistická centra nabízejí zákazníkům služby jako například:

 • Balení palet,
 • Stohování palet,
 • Call centra,
 • Štítkování.

Úspora energií

Tento trend se dotkl i skladování. Každý majitel takového ligistického centra je rád za ušetřenou korunu. Nejčastějším způsobem, jak toho docílit je instalace úsporných LED svítidel, použití tepelných čerpadel k vytápění nebo instalace lamelových clon, popřípadě těsnících límců. 

Těsnící límce

Těsnící límce najdete z venkovní strany každého logistického centra. Slouží k ochraně zboží před počasím při manipulaci během nakládání/vykládání z nákladního prostoru vozidel. Další výhodou je úspora energie nutné k vytopení skladovací haly, protože brání průvanu. Tyto límce se variabilně přizpůsobí každému nákladnímu automobilu. Jsou vyrobeny ze speciální ocelové konstrukce, ke které jsou připevněny jednotlivé gumové límce z jednotlivých stran. 

Výhody těsnících límců

 • Úspora energie.
 • Ochrana před povětrnostními vlivy.
 • Snadná údržba a dlouhá životnost.
 • Snižují prašnost.

 

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..