• Jan Staněk

Instalace těsnících límců ušetří peníze

Víte, co je to skladování? Jedná se o uložení zboží nebo materiálu za účelem dosažení nějakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložiště, který složí k přijímání a distribuci uloženého zboží spotřebitelům. Se skladem úzce souvisí pojem skladový management, který má za úkol řídit jednotlivé procesy, které se ve skladu dějí a udržovat vysoký kvalitativní standard. V tomto článku se podíváme na historii skladování, se kterou porovnáme moderní problémy skladování včetně úspory energií. 

Historie skladování

První zmínky o skladování byly v kontextu s ukládáním potravin, pro případ hladomoru. Rozvoj začal v dobách, kdy průzkumníci začali cestovat a obchodovat s ostatními kontinenty. První velké sklady vznikaly v přístavištích a pomohly k rozvoji železnice. Roku 1891 vznikla v Americe Asociace skladníků, která kontrolovala nákladní sklady. Dalším mezníkem ve vývoji komerčních skladů byla legislativní regulace omezeních na železnici. Další zlom nastal až během druhé světové války, kdy se zvýšila potřeba maximalizace skladů a vývoj mechanizovaného způsobu ukládání.

Moderní sklady

Sklady se dočkaly inovací, zejména nová metoda distribuce „just-in-time“ (JIT) způsobila naprostou změnu pohledu na dosavadní skladovací management. U této metody se stává sklad nepotřebným, protože zboží je dodáváno přímo odběrateli. Na toto reagují majitelé skladů a snaží se transformovat na poskytovatele logistických služeb. Tato logistická centra nabízejí zákazníkům služby jako například:

 • Balení palet,
 • Stohování palet,
 • Call centra,
 • Štítkování.

Úspora energií

Tento trend se dotkl i skladování. Každý majitel takového ligistického centra je rád za ušetřenou korunu. Nejčastějším způsobem, jak toho docílit je instalace úsporných LED svítidel, použití tepelných čerpadel k vytápění nebo instalace lamelových clon, popřípadě těsnících límců. 

Těsnící límce

Těsnící límce najdete z venkovní strany každého logistického centra. Slouží k ochraně zboží před počasím při manipulaci během nakládání/vykládání z nákladního prostoru vozidel. Další výhodou je úspora energie nutné k vytopení skladovací haly, protože brání průvanu. Tyto límce se variabilně přizpůsobí každému nákladnímu automobilu. Jsou vyrobeny ze speciální ocelové konstrukce, ke které jsou připevněny jednotlivé gumové límce z jednotlivých stran. 

Výhody těsnících límců

 • Úspora energie.
 • Ochrana před povětrnostními vlivy.
 • Snadná údržba a dlouhá životnost.
 • Snižují prašnost.

 

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..