• Jan Staněk

Sklady a logistické centra se staví z PUR panelů

Sklady a logistické centra se v posledních letech řadí k nejoblíbenějším stavbách v České republice. Stále častěji se do česká hrnou zahraniční velké firmy a investoři a investují do rozvoje logistických center. Takže pokud někde vidíte obrovskou stavbu z pur panelů, tak je to dost možná jedna z dalších hal světových gigantů jako je například firma Amazon.

U skladů a logistických center je nejdůležitější postavit skladové prostory co nejlépe v poměru cena/výkon. Nejenom, že musí být prostory co nejrychleji a nejlevněji postavené. Zároveň totiž musí splňovat spoustu požadavků a norem. Proto není to vždy o tom postavit haly co nejlevněji, ale také tak, aby vydržely co možné nejdéle a byly zároveň bezpečným místem pro zaměstnance.

Kromě toho je důležité, aby stavba byla i estetická a svým způsobem firmu reprezentovala. A to platí dvojnásob pro mezinárodní společnosti, které si staví na prestiži a zná je téměř celý svět. Představte si například, že by společnost s nakousnutým jablkem (Apple) skladovala své drahocenné výrobky v nějakém opuštěném desítky let zchátralém skladu. Nemyslitelné, že ano? Proto se čím dál častěji staví sklady z takzvaných sendvičových PUR panelů, které dokáží ušetřit spoustu času a nákladů na výstavbu. Zároveň máte i jistotu, že sklad bude mít poutavý a elegantní vzhled, který bude firmu skvěle reprezentovat.

Složení sendvičových PUR panelů

Pur panely se skládají ze dvou ocelových pásů, které jsou vyplněny polyuretanovou PUR pěny. Ocelové plechy jsou většinou pozinkované a odolné vůči korozi. Ilustraci průřezu izolačních PUR panelů můžete vidět na obrázku níže.

Proč se sklady a logistické centra staví z PUR panelů?

 • rychlé postavení v případě rychlé expanze firmy
 • jednoduchá montáž
 • nízké náklady na postavení
 • variace tloušťky PUR panelů
 • vyšší odolnost díky ocelovým plechům, které obalují jádro panelů
 • moderní a atraktivní vzhled
 • široká škála barevného provedení

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..