• Jan Staněk

Sklady a logistické centra se staví z PUR panelů

Sklady a logistické centra se v posledních letech řadí k nejoblíbenějším stavbách v České republice. Stále častěji se do česká hrnou zahraniční velké firmy a investoři a investují do rozvoje logistických center. Takže pokud někde vidíte obrovskou stavbu z pur panelů, tak je to dost možná jedna z dalších hal světových gigantů jako je například firma Amazon.

U skladů a logistických center je nejdůležitější postavit skladové prostory co nejlépe v poměru cena/výkon. Nejenom, že musí být prostory co nejrychleji a nejlevněji postavené. Zároveň totiž musí splňovat spoustu požadavků a norem. Proto není to vždy o tom postavit haly co nejlevněji, ale také tak, aby vydržely co možné nejdéle a byly zároveň bezpečným místem pro zaměstnance.

Kromě toho je důležité, aby stavba byla i estetická a svým způsobem firmu reprezentovala. A to platí dvojnásob pro mezinárodní společnosti, které si staví na prestiži a zná je téměř celý svět. Představte si například, že by společnost s nakousnutým jablkem (Apple) skladovala své drahocenné výrobky v nějakém opuštěném desítky let zchátralém skladu. Nemyslitelné, že ano? Proto se čím dál častěji staví sklady z takzvaných sendvičových PUR panelů, které dokáží ušetřit spoustu času a nákladů na výstavbu. Zároveň máte i jistotu, že sklad bude mít poutavý a elegantní vzhled, který bude firmu skvěle reprezentovat.

Složení sendvičových PUR panelů

Pur panely se skládají ze dvou ocelových pásů, které jsou vyplněny polyuretanovou PUR pěny. Ocelové plechy jsou většinou pozinkované a odolné vůči korozi. Ilustraci průřezu izolačních PUR panelů můžete vidět na obrázku níže.

Proč se sklady a logistické centra staví z PUR panelů?

 • rychlé postavení v případě rychlé expanze firmy
 • jednoduchá montáž
 • nízké náklady na postavení
 • variace tloušťky PUR panelů
 • vyšší odolnost díky ocelovým plechům, které obalují jádro panelů
 • moderní a atraktivní vzhled
 • široká škála barevného provedení

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..