• Jan Staněk

Profi střechy do velkých budov

Dřevěná konstrukce střechy

Málokterá budova se obejde bez střechy, zvláště v našem podnebí, kde se tak často střídá zima s létem, a kromě dovršení tepelné izolace a hydroizolace (fakt se musí udělat všechny strany) se též může jednat o estetické dovršení elegance nemovitého objektu.

Ploché střechy

Rovné a ploché střechy bez jakýchkoliv překážek jsou oblíbeným pracovním místem všech střechařů a izolatérů, jelikož nedochází k žádným vážným pracovním obstrukcím a může se pracovat od nevidím do nevidím s docela snadným a repetitivním způsobem, u kterého je zábava sledovat, jak metry rychle ubíhají. U modifikovaných asfaltových pásů je při izolaci střech použit hořák s propan butanovou bombou, takže pokud je základ střechy vytvořen z dřevěné konstrukce, pak je vhodné (i přesto, že je již podložen tepelnou izolací) nalepit pod něj samolepící pás, který z části funguje jako požární ochrana a z části jako rezerva pro případ vodní propustnosti asfaltového pásu.

Dřevěné vazníky

Další možnost je střechu vyhotovit pomocí dřevěné nosné konstrukce, která funguje jako kostra střechy a je možné ji použít až do třiceti metrů šířky. Použití dřeva je levné a nemusíte se bát, že by Vás firemní statik neujistil o jejich nosnosti a trvanlivosti. Střecha na hlavu Vám prostě nespadne. Pro tepelnou izolaci je v tomto případě vhodné použít PUR pěnu, která se většinou nanáší v tloušťce kolem dvacíti centimetrů a je jednoduché ji nanést a kromě jiných skvělých vlastností je taky repelentem pro hlodavce, na rozdíl od jiných tepelných izolačních materiálů. Hydroizolace se řeší aplikací ocelových střešních krytin, ale řešení a možností realizace je spousta. 

Na závěr bych všem doporučil a přímo je vyzval, aby si každou firmu, která bude dělat novou střechu, pořádně proklepli a ujistili se, že je na trhu alespoň deset let a poskytuje jasnou a srozumitelnou záruku, pro případ, že by střecha nevydržela. Stát se může cokoliv a takovou situaci bych rozhodně nikomu nepřál.

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..