• Jan Staněk

Profi střechy do velkých budov

Dřevěná konstrukce střechy

Málokterá budova se obejde bez střechy, zvláště v našem podnebí, kde se tak často střídá zima s létem, a kromě dovršení tepelné izolace a hydroizolace (fakt se musí udělat všechny strany) se též může jednat o estetické dovršení elegance nemovitého objektu.

Ploché střechy

Rovné a ploché střechy bez jakýchkoliv překážek jsou oblíbeným pracovním místem všech střechařů a izolatérů, jelikož nedochází k žádným vážným pracovním obstrukcím a může se pracovat od nevidím do nevidím s docela snadným a repetitivním způsobem, u kterého je zábava sledovat, jak metry rychle ubíhají. U modifikovaných asfaltových pásů je při izolaci střech použit hořák s propan butanovou bombou, takže pokud je základ střechy vytvořen z dřevěné konstrukce, pak je vhodné (i přesto, že je již podložen tepelnou izolací) nalepit pod něj samolepící pás, který z části funguje jako požární ochrana a z části jako rezerva pro případ vodní propustnosti asfaltového pásu.

Dřevěné vazníky

Další možnost je střechu vyhotovit pomocí dřevěné nosné konstrukce, která funguje jako kostra střechy a je možné ji použít až do třiceti metrů šířky. Použití dřeva je levné a nemusíte se bát, že by Vás firemní statik neujistil o jejich nosnosti a trvanlivosti. Střecha na hlavu Vám prostě nespadne. Pro tepelnou izolaci je v tomto případě vhodné použít PUR pěnu, která se většinou nanáší v tloušťce kolem dvacíti centimetrů a je jednoduché ji nanést a kromě jiných skvělých vlastností je taky repelentem pro hlodavce, na rozdíl od jiných tepelných izolačních materiálů. Hydroizolace se řeší aplikací ocelových střešních krytin, ale řešení a možností realizace je spousta. 

Na závěr bych všem doporučil a přímo je vyzval, aby si každou firmu, která bude dělat novou střechu, pořádně proklepli a ujistili se, že je na trhu alespoň deset let a poskytuje jasnou a srozumitelnou záruku, pro případ, že by střecha nevydržela. Stát se může cokoliv a takovou situaci bych rozhodně nikomu nepřál.

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..