Centropa magazín
Izolace a kostrukce budov

Profi střechy do velkých budov

Málokterá budova se obejde bez střechy, zvláště v našem podnebí, kde se tak často střídá zima s létem, a kromě dovršení tepelné izolace a hydroizolace (fakt se musí udělat všechny strany) se též může jednat o estetické dovršení elegance nemovitého objektu.

Dřevěná konstrukce střechy

Ploché střechy

Rovné a ploché střechy bez jakýchkoliv překážek jsou oblíbeným pracovním místem všech střechařů a izolatérů, jelikož nedochází k žádným vážným pracovním obstrukcím a může se pracovat od nevidím do nevidím s docela snadným a repetitivním způsobem, u kterého je zábava sledovat, jak metry rychle ubíhají. U modifikovaných asfaltových pásů je při izolaci střech použit hořák s propan butanovou bombou, takže pokud je základ střechy vytvořen z dřevěné konstrukce, pak je vhodné (i přesto, že je již podložen tepelnou izolací) nalepit pod něj samolepící pás, který z části funguje jako požární ochrana a z části jako rezerva pro případ vodní propustnosti asfaltového pásu.

Dřevěné vazníky

Další možnost je střechu vyhotovit pomocí dřevěné nosné konstrukce, která funguje jako kostra střechy a je možné ji použít až do třiceti metrů šířky. Použití dřeva je levné a nemusíte se bát, že by Vás firemní statik neujistil o jejich nosnosti a trvanlivosti. Střecha na hlavu Vám prostě nespadne. Pro tepelnou izolaci je v tomto případě vhodné použít PUR pěnu, která se většinou nanáší v tloušťce kolem dvacíti centimetrů a je jednoduché ji nanést a kromě jiných skvělých vlastností je taky repelentem pro hlodavce, na rozdíl od jiných tepelných izolačních materiálů. Hydroizolace se řeší aplikací ocelových střešních krytin, ale řešení a možností realizace je spousta. 

Na závěr bych všem doporučil a přímo je vyzval, aby si každou firmu, která bude dělat novou střechu, pořádně proklepli a ujistili se, že je na trhu alespoň deset let a poskytuje jasnou a srozumitelnou záruku, pro případ, že by střecha nevydržela. Stát se může cokoliv a takovou situaci bych rozhodně nikomu nepřál.

Nejnovější články z této kategorie

Instalace těsnících límců ušetří peníze

Víte, co je to skladování? Jedná se o uložení zboží nebo materiálu za účelem dosažení nějakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložiště, který složí k přijímání a distribuci uloženého zboží spotřebitelům. Se skladem úzce souvisí pojem skladový management, který má za úkol řídit jednotlivé procesy, které se ve skladu dějí a udržovat vysoký kvalitativní standard. V tomto článku se podíváme na historii skladování, se kterou porovnáme moderní problémy skladování včetně úspory energií.

 

Číst

Budovy s prosklenou fasádou jsou trendem pro rok 2018

Jistě jste zaznamenali, že trendy v oblasti architektury i bydlení se zaměřují na minimalismus a čistý, jednoduchý design skandinávského typu.

Není divu, v dnešním vším přehlceném světě je třeba dbát na jednoduchost - ať už jde o vaření, bydlení či kancelář. V architektuře se tento trend objevuje v jednoduchosti, co se tvarů i materiálů týče. 

Tento rok jsou velmi populární komerční budovy s prosklenou fasádou. A proč taky ne? 

Číst

Sklady a logistické centra se staví z Pur Panelů

Sklady a logistické centra se v posledních letech řadí k nejoblíbenějším stavbách v České republice. Stále častěji se do česká hrnou zahraniční velké firmy a investoři a investují do rozvoje logistických center. Takže pokud někde vidíte obrovskou stavbu z pur panelů, tak je to dost možná jedna z dalších hal světových gigantů jako je například firma Amazon.

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov