• Jan Staněk

Výrobce rychloběžných vrat v České republice

rychloběžná vrata

Rychloběžná vrata jsou skvělou volbou pro většinu průmyslových provozů. Hlavně těch, kde je vyžadována vysoká rychlost a určitá úroveň hygieny. Díky výkonnému motoru a rychlému navíjení je tento typ vrat jedna z nejlepších možností pro tyto typy provozu. Kdo je ale vyrábí v Česku?

Osvědčeným výrobcem je firma Spedos. Zabývá se nejen průmyslovými vraty, ale také personálními vstupy, nakládacími můstky a protipožárními uzávěry. Pokud potřebujete jeden z těchto druhů vstupů, je Spedos jedna z nejlepších možných voleb. Proč jsou ale jejich rychloběžná vrata tak dobrá?

Odpověď je v jejich technických specifikacích. Jejich odolnost proti zatížení větrem je ve třídě 1-4. Při otvírání dosahují rychlosti až 2,5 m/s, při zavírání je to něco méně, 1,0 m/s. Dají vám tedy dostatek času na procházení, ale pořád jsou dost rychlé na to, aby nedošlo k narušení provozu nebo úrovně hygieny. Rozměry bran se liší podle požadavků jednotlivých zákazníků. Brány se vyrábějí na míru, takže vám vždy sednou tak, jak mají. U Spedosu je ale maximální šířka dveří 8 metrů a maximální výška 6 metrů. Možnost volby máte také v tom, zda chcete mít rolovací vrata před stavebním otvorem, nebo za stavebním otvorem. Opět vybírejte podle toho, jak vám sedí do vašeho specifického prostoru. 

Materiál, který je při výrobě vrat využit, je buď flexibilní PVC nebo hliník. Lišty, podél kterých se vrata otevírají a zavírají mohou být buď z hliníku nebo z nerezi. Materiály můžete vybírat téměř u každé části vrat.

Kromě samotných produktů nabízí firma Spedos také doplňující služby. Zdůraznili bychom obrovskou servisní síť, která pokrývá mnoho mít v Česku i na Slovensku. Lidé tak mají v případě potřeby přístup k neustálému, téměř okamžitému servisu. Servis také firma poskytuje v různých variantách. Jedná se buď o preventivní prohlídky nebo záruční a havarijní servis.

Pokud vlastníte průmyslový objekt, kde se často prochází mezi jednotlivými částmi a potřebujete, aby ty části byly co nejvíce odděleny, rozhodně rychlonavíjecí vrata zvažte.

Štítky: spedos rychlonavíjecí vrata průmyslová rychloběžná vrata

Nejnovější články

 • Polykarbonátové desky na skleník

  U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

  prodej polykarbonátu

  Číst dál...

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..