• Jan Staněk

Výrobce rychloběžných vrat v České republice

rychloběžná vrata

Rychloběžná vrata jsou skvělou volbou pro většinu průmyslových provozů. Hlavně těch, kde je vyžadována vysoká rychlost a určitá úroveň hygieny. Díky výkonnému motoru a rychlému navíjení je tento typ vrat jedna z nejlepších možností pro tyto typy provozu. Kdo je ale vyrábí v Česku?

Osvědčeným výrobcem je firma Spedos. Zabývá se nejen průmyslovými vraty, ale také personálními vstupy, nakládacími můstky a protipožárními uzávěry. Pokud potřebujete jeden z těchto druhů vstupů, je Spedos jedna z nejlepších možných voleb. Proč jsou ale jejich rychloběžná vrata tak dobrá?

Odpověď je v jejich technických specifikacích. Jejich odolnost proti zatížení větrem je ve třídě 1-4. Při otvírání dosahují rychlosti až 2,5 m/s, při zavírání je to něco méně, 1,0 m/s. Dají vám tedy dostatek času na procházení, ale pořád jsou dost rychlé na to, aby nedošlo k narušení provozu nebo úrovně hygieny. Rozměry bran se liší podle požadavků jednotlivých zákazníků. Brány se vyrábějí na míru, takže vám vždy sednou tak, jak mají. U Spedosu je ale maximální šířka dveří 8 metrů a maximální výška 6 metrů. Možnost volby máte také v tom, zda chcete mít rolovací vrata před stavebním otvorem, nebo za stavebním otvorem. Opět vybírejte podle toho, jak vám sedí do vašeho specifického prostoru. 

Materiál, který je při výrobě vrat využit, je buď flexibilní PVC nebo hliník. Lišty, podél kterých se vrata otevírají a zavírají mohou být buď z hliníku nebo z nerezi. Materiály můžete vybírat téměř u každé části vrat.

Kromě samotných produktů nabízí firma Spedos také doplňující služby. Zdůraznili bychom obrovskou servisní síť, která pokrývá mnoho mít v Česku i na Slovensku. Lidé tak mají v případě potřeby přístup k neustálému, téměř okamžitému servisu. Servis také firma poskytuje v různých variantách. Jedná se buď o preventivní prohlídky nebo záruční a havarijní servis.

Pokud vlastníte průmyslový objekt, kde se často prochází mezi jednotlivými částmi a potřebujete, aby ty části byly co nejvíce odděleny, rozhodně rychlonavíjecí vrata zvažte.

Štítky: spedos rychlonavíjecí vrata průmyslová rychloběžná vrata

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..