• Jan Staněk

Proč jsou dvoukřídlé skleněné dveře tak oblíbené?

posuvné dveře skleněné

Schválně se zamyslete a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy viděli skleněné posuvné dveře. Nebylo to zase tak dávno, že? Nejspíš to bylo už dnes ráno, když jste šli do práce. Automatické dveře jsou opravdu oblíbené ve velkém množství veřejných budov v mnoha odvětvích. Ale proč tomu tak je? Nad tím se v tomto článku zamýšlíme.

Začneme jednoduše, a to lidskou leností. Proč používat kliku, když se pro vás dveře mohou otevírat automaticky, že? Procházení je tak nejen velice pohodlné, ale také jednoduché a rychlé.  Pokud potřebuje projít velké množství lidí najednou, nemusí čekat na zavření a otevření dveří mezi každým člověk, nikdo nikomu nemusí dveře přidržovat a ani se nemusíte bát, že vás při chvilce nepozornosti praští těžké dveře do nosu. Snadný průchod ocení především pracovníci nemocnic, kteří tak můžou velmi rychle procházet mezi jednotlivými úseky dokonce i v případě pohotovosti.

Pokud posuvné dveře oddělují interiér od exteriéru, spočívá jejich výhoda ve spolehlivé ochraně proti vnějším vlivům. Díky tomu, že se dveře otvírají pouze v případě, že zrovna někdo prochází, se snižuje pravděpodobnost, že se dovnitř dostanou nečistoty zvenčí. Nehrozí zde ani nechtěné nedovření dveří, takže v hlavně v zimě neuniká vnitřní teplo. Jako bonus také skvěle tlumí vnější hluk. Otevírání je navíc programovatelné. Lze nastavit tak, aby se otevíraly všem, nebo pouze těm, kteří mají speciální přístup. Možností je spousta.

Posuvné dveře skleněné mohou plnit také estetickou funkci. Jsou vyráběny jak s rámem, tak bez rámu. Dveře s rámem dovolují další přizpůsobení podle stylu budovy. Nejčastěji se tak setkáte s dveřmi, které mají rám černý, bílý nebo šedý. Je to jednoduché, moderní a hodí se prakticky ke všemu. Může ale přijít čas, kdy potřebujete rám sladit se starší budovou, kde převažují například dřevěné prvky, u kterých by moderní rámy nevypadaly tak dobře. Proto můžete nechat rám dveří vyrobit i v jiném stylu. Pokud vaše budova ať už z designového, nebo z praktického hlediska vyžaduje dveře bez rámu, ani to není problém. Celoskleněné posuvné dveře jsou také velmi běžné.

Jak vidíte, skleněné dveře mají obrovské množství využití v různých typech budov. A právě díky jejich variabilitě jsou tak oblíbené.

Štítky: prvky budov spedos skleněné dveře posuvné skleněné dveře automatické dveře

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..