• Jan Staněk

Proč jsou dvoukřídlé skleněné dveře tak oblíbené?

posuvné dveře skleněné

Schválně se zamyslete a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy viděli skleněné posuvné dveře. Nebylo to zase tak dávno, že? Nejspíš to bylo už dnes ráno, když jste šli do práce. Automatické dveře jsou opravdu oblíbené ve velkém množství veřejných budov v mnoha odvětvích. Ale proč tomu tak je? Nad tím se v tomto článku zamýšlíme.

Začneme jednoduše, a to lidskou leností. Proč používat kliku, když se pro vás dveře mohou otevírat automaticky, že? Procházení je tak nejen velice pohodlné, ale také jednoduché a rychlé.  Pokud potřebuje projít velké množství lidí najednou, nemusí čekat na zavření a otevření dveří mezi každým člověk, nikdo nikomu nemusí dveře přidržovat a ani se nemusíte bát, že vás při chvilce nepozornosti praští těžké dveře do nosu. Snadný průchod ocení především pracovníci nemocnic, kteří tak můžou velmi rychle procházet mezi jednotlivými úseky dokonce i v případě pohotovosti.

Pokud posuvné dveře oddělují interiér od exteriéru, spočívá jejich výhoda ve spolehlivé ochraně proti vnějším vlivům. Díky tomu, že se dveře otvírají pouze v případě, že zrovna někdo prochází, se snižuje pravděpodobnost, že se dovnitř dostanou nečistoty zvenčí. Nehrozí zde ani nechtěné nedovření dveří, takže v hlavně v zimě neuniká vnitřní teplo. Jako bonus také skvěle tlumí vnější hluk. Otevírání je navíc programovatelné. Lze nastavit tak, aby se otevíraly všem, nebo pouze těm, kteří mají speciální přístup. Možností je spousta.

Posuvné dveře skleněné mohou plnit také estetickou funkci. Jsou vyráběny jak s rámem, tak bez rámu. Dveře s rámem dovolují další přizpůsobení podle stylu budovy. Nejčastěji se tak setkáte s dveřmi, které mají rám černý, bílý nebo šedý. Je to jednoduché, moderní a hodí se prakticky ke všemu. Může ale přijít čas, kdy potřebujete rám sladit se starší budovou, kde převažují například dřevěné prvky, u kterých by moderní rámy nevypadaly tak dobře. Proto můžete nechat rám dveří vyrobit i v jiném stylu. Pokud vaše budova ať už z designového, nebo z praktického hlediska vyžaduje dveře bez rámu, ani to není problém. Celoskleněné posuvné dveře jsou také velmi běžné.

Jak vidíte, skleněné dveře mají obrovské množství využití v různých typech budov. A právě díky jejich variabilitě jsou tak oblíbené.

Štítky: prvky budov spedos skleněné dveře posuvné skleněné dveře automatické dveře

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..