• Jan Staněk

Vrata nejen do průmyslu

rolovací vrata

Sehnat ten správný vstup do budovy může být těžké. Někdy vás omezuje prostor, jindy zase máte velmi specifické požadavky na funkčnost, které musí splnit. S mnoha takovými problémy často pomáhají průmyslová rolovací vrata.

Vzhled rolovacích vrat je poměrně jednoduchý. Jedná se o uzávěr, který se otevírá a uzavírá rolováním buď nahoru, nebo dolů. Právě tento mechanismus z obrovské části řeší problémy s prostorem. U vstupů totiž velmi často bývá nějaká forma zabrány. Skříně, stojany, nešikovně zaparkovaný vozík a další blokace by mohly zbytečně znepříjemnit průchodnost mezi jednotlivými částmi budovy a zdržovat tak práci. To je nebezpečné obzvláště tam, kde jde často o život. Rolovací vrata ale mají specifický systém otevírání, kterému žádné blokace v prostory nevadí. Na rozdíl od otevíravých dveří totiž kolem sebe nepotřebují obrovské množství místa. Minimální nároky na prostor jsou oceněny zejména ve skladových a logistických budovách, ale i garážích, autoumývárnách a autoservisech a také hasičských garážích. Mimo to mají rolovací vrata také dlouho životnost a možnost vlastních úprav. Výrobci nabízejí vzorník barev, se kterým můžete i vrata přiblížit celkovému vzhledu budovy nebo značky. Nemusíte pořizovat pouze klasická lamelová vrata (ta, která připomínají vjezd do garáže). Alternativou jsou rolovací mříže, které můžete vidět například v garážích. Verzi vybírejte podle toho, jaké bude využití vrat.

Ovládání probíhá několika způsoby. Můžete buď použít řídící jednotku, externí tlačítka, dálkové ovládání, různé druhy spínačů a podobně. Ručně je zvedat určitě nemusíte. Rolovací vrata se většinou vyrábí na zakázku, proto není možné zde napsat konkrétní rozměry. Každý výrobce má své určité maximum. Vrata vám tak vyrobí přesně podle toho, jaké rozměry potřebujete. Montáž může být provedena buď před vstupním otvorem, nebo za ním. Po pořízení vrat nezapomeňte na pravidelný servis, aby vám vrata vydržela funkční co nejdéle a aby vás s časem nepřekvapila havárie.

V Česku a na Slovensku patří k výrobcům vrat a vstupů firma Spedos. Mají mnohaleté zkušenosti s montáží jak průmyslových, tak personálních vstupů do mnoha typů budov a jsou schopni vám profesionálně poradit s výběrem vrat. Navíc nabízejí servis 24 hodin týdně po celý rok. Servis obnáší kromě počáteční montáže také preventivní kontroly vrat, havarijní servis a také renovace.

Štítky: rolovací dveře rolovací vrata garážová rolovací vrata průmyslová rolovací vrata rolovací mříže

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..