Centropa magazín
Dveře a vstupy

Vrata nejen do průmyslu

Sehnat ten správný vstup do budovy může být těžké. Někdy vás omezuje prostor, jindy zase máte velmi specifické požadavky na funkčnost, které musí splnit. S mnoha takovými problémy často pomáhají průmyslová rolovací vrata.

Vzhled rolovacích vrat je poměrně jednoduchý. Jedná se o uzávěr, který se otevírá a uzavírá rolováním buď nahoru, nebo dolů. Právě tento mechanismus z obrovské části řeší problémy s prostorem. U vstupů totiž velmi často bývá nějaká forma zabrány. Skříně, stojany, nešikovně zaparkovaný vozík a další blokace by mohly zbytečně znepříjemnit průchodnost mezi jednotlivými částmi budovy a zdržovat tak práci. To je nebezpečné obzvláště tam, kde jde často o život. Rolovací vrata ale mají specifický systém otevírání, kterému žádné blokace v prostory nevadí. Na rozdíl od otevíravých dveří totiž kolem sebe nepotřebují obrovské množství místa. Minimální nároky na prostor jsou oceněny zejména ve skladových a logistických budovách, ale i garážích, autoumývárnách a autoservisech a také hasičských garážích. Mimo to mají rolovací vrata také dlouho životnost a možnost vlastních úprav. Výrobci nabízejí vzorník barev, se kterým můžete i vrata přiblížit celkovému vzhledu budovy nebo značky. Nemusíte pořizovat pouze klasická lamelová vrata (ta, která připomínají vjezd do garáže). Alternativou jsou rolovací mříže, které můžete vidět například v garážích. Verzi vybírejte podle toho, jaké bude využití vrat.

rolovací vrata

Ovládání probíhá několika způsoby. Můžete buď použít řídící jednotku, externí tlačítka, dálkové ovládání, různé druhy spínačů a podobně. Ručně je zvedat určitě nemusíte. Rolovací vrata se většinou vyrábí na zakázku, proto není možné zde napsat konkrétní rozměry. Každý výrobce má své určité maximum. Vrata vám tak vyrobí přesně podle toho, jaké rozměry potřebujete. Montáž může být provedena buď před vstupním otvorem, nebo za ním. Po pořízení vrat nezapomeňte na pravidelný servis, aby vám vrata vydržela funkční co nejdéle a aby vás s časem nepřekvapila havárie.

V Česku a na Slovensku patří k výrobcům vrat a vstupů firma Spedos. Mají mnohaleté zkušenosti s montáží jak průmyslových, tak personálních vstupů do mnoha typů budov a jsou schopni vám profesionálně poradit s výběrem vrat. Navíc nabízejí servis 24 hodin týdně po celý rok. Servis obnáší kromě počáteční montáže také preventivní kontroly vrat, havarijní servis a také renovace.

Štítky: rolovací dveře rolovací vrata garážová rolovací vrata průmyslová rolovací vrata rolovací mříže

Nejnovější články z této kategorie

Výrobce rychloběžných vrat v České republice

Rychloběžná vrata jsou skvělou volbou pro většinu průmyslových provozů. Hlavně těch, kde je vyžadována vysoká rychlost a určitá úroveň hygieny. Díky výkonnému motoru a rychlému navíjení je tento typ vrat jedna z nejlepších možností pro tyto typy provozu. Kdo je ale vyrábí v Česku?

Číst

Proč jsou dvoukřídlé skleněné dveře tak oblíbené?

Schválně se zamyslete a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy viděli skleněné posuvné dveře. Nebylo to zase tak dávno, že? Nejspíš to bylo už dnes ráno, když jste šli do práce. Automatické dveře jsou opravdu oblíbené ve velkém množství veřejných budov v mnoha odvětvích. Ale proč tomu tak je? Nad tím se v tomto článku zamýšlíme.

Číst

Automatické dveře do každé budovy

Pokaždé, když vstoupíte do jakéhokoliv restaurace, obchodního domu nebo na nádraží, procházíme přes automatické veře, které se před námi otevřou a po průchodu zase zavřou. Jedná se o velmi komfortní a bezpečný prvek moderních staveb, bez kterého bychom si příliš náš život nedokázali představit.

automatické dveře

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov