Centropa magazín

Dveře a vstupy

Závěs proti úniku tepla

Udržet na pracovišti stálou teplotu a zároveň být schopni přecházet mezi několika úseky může být někdy opravdu oříšek. My pro vás ale máme skvělé řešení v podobě pruhových závěsů!

Lamelové clony

Pruhové závěsy, neboli lamelové clony z PVC jsou výborným prostředkem k vyřešení problémů, které jsme si představili v úvodu. S nimi už nebudete muset obětovat výkonnost a efektivitu práce kvůli neustálému otevírání a zavírání obyčejných dveří. Svou funkcí připomínají kyvná vrata, která vídáte například v restauracích, kde číšníci potřebují rychle přecházet mezi kuchyní a jídelním prostorem s rukama plnýma talířů. Ti také nemají čas na otvírání dveří, což by je v jejich práci jenom brzdilo. Stejně tak je to i ve vašem odvětví. Pokud působíte v oboru, kde je pro hladký průběh veškerých činností důležitá rychlost a především udržování stálé teploty, mohou pro vás být lamelové clony tím nejlepším řešením. Pruhové závěsy se často využívají v potravinářském průmyslu a dalších odvětvích, kde je potřeba udržovat čistotu.

 Lamelové clony

Lamelové clony jsou vyráběny z různých druhů materiálů. Ty se liší podle toho, zda jde o okrajové části, nebo přímo o závěs. Okrajová část je většinou vyráběna z pozinkované oceli. Jsou ale i odvětví, která vyžadují použití nerezové oceli a je tedy možné použít i tu. Plastové pásy jsou poté vyrobeny ze speciálního měkčeného PVC. Průchozí část bývá průhledná, zatímco okrajová část plastových clon bývá kvůli bezpečnosti odlišena nějakou kontrastní barvou. Díky tomu, že jsou clony vyráběny na zakázku, se nemusíte bát, že by byl problém s požadovanými rozměry. Také rozměry jednotlivých pásů si můžete vybrat podle individuálních potřeb. Vzhledem k tomu, že jde o zakázkovou výrobu, probíhá kalkulace ceny individuálně dle požadavků. Proto je třeba brát případné ceny webových stránkách výrobců pouze orientačně.

Štítky: pvc závěsy protiprůvanové clony lamelové clony pvc lamelové clony únik tepla průmyslový areál

Přidat komentář


Nejnovější články z této kategorie

Automatické dveře do každé budovy

Pokaždé, když vstoupíte do jakéhokoliv restaurace, obchodního domu nebo na nádraží, procházíme přes automatické veře, které se před námi otevřou a po průchodu zase zavřou. Jedná se o velmi komfortní a bezpečný prvek moderních staveb, bez kterého bychom si příliš náš život nedokázali představit.

automatické dveře

Číst

Vrata nejen do průmyslu

Sehnat ten správný vstup do budovy může být těžké. Někdy vás omezuje prostor, jindy zase máte velmi specifické požadavky na funkčnost, které musí splnit. S mnoha takovými problémy často pomáhají průmyslová rolovací vrata.

Číst

Když už vrata nerolují jako dřív

Nic netrvá věčně a to samé se týká také rolovacích vrat a jejich hladkého otevírání a zavírání. Časem se mechanismus trošku opotřebuje a vy si všimnete toho, že už nefunguje tak jako dřív. Co v této situaci dělat?

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov