Centropa magazín

Dveře a vstupy

Kdy pořídit kyvné dveře

Pokud pracuje v oblasti, kde je potřeba neustálý rychlý průchod mezi místnostmi, mohou vás obyčejné zavírací dveře často omezovat. Jak to napravit?

Odpověď je jednoduchá. Pořiďte kyvné dveře, které jsou známé také jako lítačky. Určitě už jste se s nimi setkali. Minimálně v restauracích - reálných, i těch filmových. Jsou to ty dveře, kterými číšnící neustále chodí z kuchyně a do kuchyně s rukama plnýma talířů. Takové člověka by dveře na kliku obtežovaly určitě. Používají se ale také například ve skladech, nemocnicích a veřejných prostorách, kde úplné dovírání či zamykání dveří není nutné. Mají také výhodu oproti automatickým dveřím, protože nemusíte čekat, než se otevřou.

Kyvné dveře se vyrábějí v několika různých variantách. Můžete si pořídit úplně neprůhledné, neprůhledné s malým okýnkem, nebo takové, které jsou celé vyrobeny z průhledného materiálu. Pokud si kladete otázku, zda se dveře častým otevíráním "neomlátí", nemusíte se bát. Jsou do zárubní připevněny tak, aby byl potenciálně škodlivý kontakt minimální a dveře si dlouhodobě zachovaly tichost a hladkost provozu. Kyvné dveře můžete najít jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé. Při výběru záleží na konkrétních rozměrech vašich zárubní a také na tom jak velký bude v prostoru provoz. Jejich středovou polohu - polohu, ve které se zdají zavřené - hlídají pružinové závěsy, které jsou v systému kyvných dveří vestavěné. Protože se kyvné dveře často využívají v potravinářství a dalších odvětvích, kde je pečlivě dbá na hygienu, jsou vyráběny z materiálů, které jsou lehce očistitelné a které nedrží případné skvrny.

Přidat komentář


Nejnovější články z této kategorie

Závěs proti úniku tepla

Udržet na pracovišti stálou teplotu a zároveň být schopni přecházet mezi několika úseky může být někdy opravdu oříšek. My pro vás ale máme skvělé řešení v podobě pruhových závěsů!

Lamelové clony

Číst

Požární ochrana budov

Protipožární dveře sice vzniku požáru nezabrání, ale rozhodně pomohou v zabránění jeho šíření. To z nich dělá ideální volbu pro všechny veřejné prostory.

Číst

Vrata do průmyslových interiérů

Do průmyslových odvětví, kde je nutné neustále přecházet mezi několika místnostmi je velmi těžké sehnat správné dveře. Problém vyřeší rychloběžná fóliová vrata.

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov