Centropa magazín
Dveře a vstupy

Kdy pořídit kyvné dveře

Pokud pracuje v oblasti, kde je potřeba neustálý rychlý průchod mezi místnostmi, mohou vás obyčejné zavírací dveře často omezovat. Jak to napravit?

Odpověď je jednoduchá. Pořiďte kyvné dveře, které jsou známé také jako lítačky. Určitě už jste se s nimi setkali. Minimálně v restauracích - reálných, i těch filmových. Jsou to ty dveře, kterými číšnící neustále chodí z kuchyně a do kuchyně s rukama plnýma talířů. Takové člověka by dveře na kliku obtežovaly určitě. Používají se ale také například ve skladech, nemocnicích a veřejných prostorách, kde úplné dovírání či zamykání dveří není nutné. Mají také výhodu oproti automatickým dveřím, protože nemusíte čekat, než se otevřou.

Kyvné dveře se vyrábějí v několika různých variantách. Můžete si pořídit úplně neprůhledné, neprůhledné s malým okýnkem, nebo takové, které jsou celé vyrobeny z průhledného materiálu. Pokud si kladete otázku, zda se dveře častým otevíráním "neomlátí", nemusíte se bát. Jsou do zárubní připevněny tak, aby byl potenciálně škodlivý kontakt minimální a dveře si dlouhodobě zachovaly tichost a hladkost provozu. Kyvné dveře můžete najít jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé. Při výběru záleží na konkrétních rozměrech vašich zárubní a také na tom jak velký bude v prostoru provoz. Jejich středovou polohu - polohu, ve které se zdají zavřené - hlídají pružinové závěsy, které jsou v systému kyvných dveří vestavěné. Protože se kyvné dveře často využívají v potravinářství a dalších odvětvích, kde je pečlivě dbá na hygienu, jsou vyráběny z materiálů, které jsou lehce očistitelné a které nedrží případné skvrny.

Nejnovější články z této kategorie

Výrobce rychloběžných vrat v České republice

Rychloběžná vrata jsou skvělou volbou pro většinu průmyslových provozů. Hlavně těch, kde je vyžadována vysoká rychlost a určitá úroveň hygieny. Díky výkonnému motoru a rychlému navíjení je tento typ vrat jedna z nejlepších možností pro tyto typy provozu. Kdo je ale vyrábí v Česku?

Číst

Proč jsou dvoukřídlé skleněné dveře tak oblíbené?

Schválně se zamyslete a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy viděli skleněné posuvné dveře. Nebylo to zase tak dávno, že? Nejspíš to bylo už dnes ráno, když jste šli do práce. Automatické dveře jsou opravdu oblíbené ve velkém množství veřejných budov v mnoha odvětvích. Ale proč tomu tak je? Nad tím se v tomto článku zamýšlíme.

Číst

Automatické dveře do každé budovy

Pokaždé, když vstoupíte do jakéhokoliv restaurace, obchodního domu nebo na nádraží, procházíme přes automatické veře, které se před námi otevřou a po průchodu zase zavřou. Jedná se o velmi komfortní a bezpečný prvek moderních staveb, bez kterého bychom si příliš náš život nedokázali představit.

automatické dveře

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov