• Jan Staněk

Letištní sloupky? Bariéry? Ani jedno!

bariéra

Dnes pro vás máme takovou malou sloupkovou terminologii. Ale nebudeme mluvit o sloupcích na plot. Řešit budeme mobilní zahrazovací sloupky, kterým úplně každý říká tak trochu jinak. Rozlouskneme spolu záhadu o tom, jak se těm sloupkům vlastně správně říká.

Napřed si musíme ujasnit, o čem se tu vůbec bavíme. Mluvíme o sloupcích, které většina z vás asi moc dobře zná, minimálně ze záběrů z filmových premiér, kde sloupky s lanem lemují červený koberec. V tom je ten problém - všichni víme, jak vypadají, ale nikdo si nejsme tak úplně jistí, jak se tomu správně říká.

Způsobů, jakým byste mohli sloupkům říkat, je hned několik.

 • bariéry
 • zábrany proti vjezdu
 • kovové zábrany
 • mobilní zábrany
 • vymezovací a zahrazovací sloupky
 • letištní sloupky
 • a mnoho dalších

Když vidíte, kolik názvů pro tu jednu jedinou věc existuje, tak se asi nedivíte, že je v tom pořád tak trochu zmatek. My už ale se sloupky máme nějaké ty zkušenosti, takže s i vám pokusíme ujasnit, jak se těm věcem vlastně správně říká.

Jak tomu rozhodně neříkat

Letištní sloupky - sice je na letištích občas vidět můžete, ale pojmenování "letištní sloupky" je tak strašně obecné a matoucí, že by asi nikdo nepochopil, co se tím vlastně snažíte říct.

Bariéry - podobný případ. Určitý typ sloupků sice může bariéry připomínat, ale reálně fungují jako výstražná policejní páska - lehce se přes ně dostane. Jen jste vychovaní k tomu, abyste to nedělali. Podobné je to i v případě zábran proti vjezdu.

Jaká pojmenování už jsou lepší?

Mobilní zábrany - Jsou to zábrany a jsou mobilní. Toto pojmenování je velmi vhodné. Často se ale potkáte s mobilními zábranami, které slouží například při značení staveb a ty už se od běžných sloupů hodně liší.

Vymezovače prostoru - S tímto pojmenováním už byste se také domluvili. Jenom pozor na to, že někdo může za vymezovače prostoru považovat neviditelné bariéry pro robotické vysavače.

A jaký název je nejlepší?

Už to asi tušíte - zahrazovací sloupky! Tento název se používá ve většině obchodů, kde se sloupky prodávají, protože je to také ten nejběžnější a nejvýstižnější.

Štítky: zahrazovací sloupky zahrazovací sloupky s pásem bariérové sloupky expoint

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..