• Jan Staněk

Letištní sloupky? Bariéry? Ani jedno!

bariéra

Dnes pro vás máme takovou malou sloupkovou terminologii. Ale nebudeme mluvit o sloupcích na plot. Řešit budeme mobilní zahrazovací sloupky, kterým úplně každý říká tak trochu jinak. Rozlouskneme spolu záhadu o tom, jak se těm sloupkům vlastně správně říká.

Napřed si musíme ujasnit, o čem se tu vůbec bavíme. Mluvíme o sloupcích, které většina z vás asi moc dobře zná, minimálně ze záběrů z filmových premiér, kde sloupky s lanem lemují červený koberec. V tom je ten problém - všichni víme, jak vypadají, ale nikdo si nejsme tak úplně jistí, jak se tomu správně říká.

Způsobů, jakým byste mohli sloupkům říkat, je hned několik.

 • bariéry
 • zábrany proti vjezdu
 • kovové zábrany
 • mobilní zábrany
 • vymezovací a zahrazovací sloupky
 • letištní sloupky
 • a mnoho dalších

Když vidíte, kolik názvů pro tu jednu jedinou věc existuje, tak se asi nedivíte, že je v tom pořád tak trochu zmatek. My už ale se sloupky máme nějaké ty zkušenosti, takže s i vám pokusíme ujasnit, jak se těm věcem vlastně správně říká.

Jak tomu rozhodně neříkat

Letištní sloupky - sice je na letištích občas vidět můžete, ale pojmenování "letištní sloupky" je tak strašně obecné a matoucí, že by asi nikdo nepochopil, co se tím vlastně snažíte říct.

Bariéry - podobný případ. Určitý typ sloupků sice může bariéry připomínat, ale reálně fungují jako výstražná policejní páska - lehce se přes ně dostane. Jen jste vychovaní k tomu, abyste to nedělali. Podobné je to i v případě zábran proti vjezdu.

Jaká pojmenování už jsou lepší?

Mobilní zábrany - Jsou to zábrany a jsou mobilní. Toto pojmenování je velmi vhodné. Často se ale potkáte s mobilními zábranami, které slouží například při značení staveb a ty už se od běžných sloupů hodně liší.

Vymezovače prostoru - S tímto pojmenováním už byste se také domluvili. Jenom pozor na to, že někdo může za vymezovače prostoru považovat neviditelné bariéry pro robotické vysavače.

A jaký název je nejlepší?

Už to asi tušíte - zahrazovací sloupky! Tento název se používá ve většině obchodů, kde se sloupky prodávají, protože je to také ten nejběžnější a nejvýstižnější.

Štítky: zahrazovací sloupky zahrazovací sloupky s pásem bariérové sloupky expoint

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..