• Jan Staněk

Ochrana před znečištěním vzduchu

To, že je vzduch náchylný ke znečištění vám snad říkat nemusíte. Neustále slyšíme o tom, jak je na světě čím dál víc nedýchatelno a jak s tím musíme okamžitě něco dělat. To je rozhodně pravda, ale my se budeme zabývat jiným znečištěním vzduchu. A to v průmyslových výrobních budovách.

Často ze zapomíná na to, že v takových budovách také pracují lidí. Ti jsou neustále vystavováni nebezpečným zplodinám, které se jim pomalu usazují v organismu a po čase začínají opravdu hodně a nepříjemně škodit. Přinášejí takové nebezpečné choroby, jako například rakovinu plic. S tím by se mělo co nejrychleji skoncovat pomocí odsávacích zařízení nainstalovaných v každém takovém provozu. Z jakých můžete vybírat?

odlučovače vzduchu

Odlučovače vzduchu

Odlučovače vzduchu jednoduše zbavují prostor znečištění pomocí tak rychlé rotace, která spolehlivě oddělí pevné částice od těch plynových. Odloučené pevné částice se potom shromažďují ve sběrné nádobě. Částice vzduchu jsou propuštěny ven. Odlučovačům se také říká cyklony.

Odsávání

Odsávat můžete různé věci. Od částic prachu, přes odpad ze sváření až po zbytky pro broušení. V těchto případech už se jedná o relativně velké částice, které zdraví ubližují velmi rychle. V Česku platí zákony, které dávají vlastníkům takových průmyslových prostor povinnost své zaměstnance proti zplodinám chránit. Někdy se ale stane to, že pořídí odsávání jenom tak, aby se neřeklo a zplodiny se nepřestávají hromadit. Je důležité vybírat spolehlivé dodavatele a výrobce a hlavně na odsávání nešetřit.

Ventilátory

Ventilátory jsou poměrně běžný způsob odsávání. Jsou vyrobeny tak, aby odváděly zachycené nečistoty pryč z výrobního prostoru. Vyrábějí pro využití v různých typech průmyslu. Průmyslové ventilátory tak můžete použít v prašném i vlhkém prostředí.

Digestoře

Tyto přístroje znáte i z vaší kuchyně. Průmyslové digestoře fungují na podobném principu, ale v mnohem větším rozsahu. Jejich výhoda je v tom, že nezaberou moc místa a jsou jednoduše modifikovatelné vůči prostředí, ve kterém budou použity.

Toto je pouze výčet těch nejzákladnějších druhů odsávacích zařízení. Existuje jich mnohem více a každé z nich můžete použít v jiném typu průmyslu. S tím, jaké zařízení se hodí právě vám, vám nejlépe poradí výrobci odsávacích zařízení.

Štítky: odsávání zplodin filtrace vzduchu tigemma odlučovač vzduchu

Nejnovější články

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  protiskluzové pásky

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  Číst dál...

 • Planografie Olomouc nabízí pestrou škálu služeb. Podívejte se sami

  planografie

  Přestože kancelářské tiskárny disponují mnoha funkcemi, bez služeb copycentra se jednoznačně neobejdete, protože některé dokumenty zkrátka klasická tiskárna nevytiskne. Planografie Olomouc se specializuje na tisk projektových dokumentací a výkresů poměrně dlouhá léta, přičemž na každou práci se důkladně připravuje, slibuje spolehlivost, rychlost a efektivitu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno si v dané firmě můžete objednat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..