• Jan Staněk

Ochrana před znečištěním vzduchu

To, že je vzduch náchylný ke znečištění vám snad říkat nemusíte. Neustále slyšíme o tom, jak je na světě čím dál víc nedýchatelno a jak s tím musíme okamžitě něco dělat. To je rozhodně pravda, ale my se budeme zabývat jiným znečištěním vzduchu. A to v průmyslových výrobních budovách.

Často ze zapomíná na to, že v takových budovách také pracují lidí. Ti jsou neustále vystavováni nebezpečným zplodinám, které se jim pomalu usazují v organismu a po čase začínají opravdu hodně a nepříjemně škodit. Přinášejí takové nebezpečné choroby, jako například rakovinu plic. S tím by se mělo co nejrychleji skoncovat pomocí odsávacích zařízení nainstalovaných v každém takovém provozu. Z jakých můžete vybírat?

odlučovače vzduchu

Odlučovače vzduchu

Odlučovače vzduchu jednoduše zbavují prostor znečištění pomocí tak rychlé rotace, která spolehlivě oddělí pevné částice od těch plynových. Odloučené pevné částice se potom shromažďují ve sběrné nádobě. Částice vzduchu jsou propuštěny ven. Odlučovačům se také říká cyklony.

Odsávání

Odsávat můžete různé věci. Od částic prachu, přes odpad ze sváření až po zbytky pro broušení. V těchto případech už se jedná o relativně velké částice, které zdraví ubližují velmi rychle. V Česku platí zákony, které dávají vlastníkům takových průmyslových prostor povinnost své zaměstnance proti zplodinám chránit. Někdy se ale stane to, že pořídí odsávání jenom tak, aby se neřeklo a zplodiny se nepřestávají hromadit. Je důležité vybírat spolehlivé dodavatele a výrobce a hlavně na odsávání nešetřit.

Ventilátory

Ventilátory jsou poměrně běžný způsob odsávání. Jsou vyrobeny tak, aby odváděly zachycené nečistoty pryč z výrobního prostoru. Vyrábějí pro využití v různých typech průmyslu. Průmyslové ventilátory tak můžete použít v prašném i vlhkém prostředí.

Digestoře

Tyto přístroje znáte i z vaší kuchyně. Průmyslové digestoře fungují na podobném principu, ale v mnohem větším rozsahu. Jejich výhoda je v tom, že nezaberou moc místa a jsou jednoduše modifikovatelné vůči prostředí, ve kterém budou použity.

Toto je pouze výčet těch nejzákladnějších druhů odsávacích zařízení. Existuje jich mnohem více a každé z nich můžete použít v jiném typu průmyslu. S tím, jaké zařízení se hodí právě vám, vám nejlépe poradí výrobci odsávacích zařízení.

Štítky: odsávání zplodin filtrace vzduchu tigemma odlučovač vzduchu

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..