• Jan Staněk

Bez průmyslových odsávacích ventilátorů prachu se neobejdete.

Pokud podnikáte v odvětví, kde lidé často přichází do kontaktu se zplodinami, částečkami pilin, prachu a dalšími nečistotami, bez průmyslového odsávání se opravdu neobejdete. Do začátku je to sice poměrně velká investice, ale dlouhodobě se vám vyplatí hned z několika důvodů. V tomto článku si jich několik ve stručnosti představíme.

Napřed si ale řekneme, co to vlastně průmyslové odsávací ventilátory jsou. Jedná se o zařízení, která se starají o čistotu vzduchu na pracovišti. Mohou mít různé rozměry. Najdete obrovské mašiny, které potřebují dostatek místa jak v budově, tak mimo budovu, ale také menší filtrační věže, které jsou ideální tam, kde není dost prostoru. Ventilátory se také vyrábí v různých tvarech podle toho, pro jakou funkci je chcete používat, nebo jaký výkon požadujete. Výběr toho nejlepšího odsávání pro vaši výrobu může být někdy složitý, proto společnosti, které se výrobou zabývají, mají speciálně vyškolené odborníky na to, aby vám s rozhodováním pomohli a poradili.Musíte brát ohled i na to, abyste dodrželi dané požadavky pro provoz odsávacího zařízení. Výběr odsávání se může zdát jako spousta práce, ale výsledek za to určitě stojí. Co s ventilátorem získáte?

průmyslové odsávací ventilátory

Bezpečnější prostředí

Mluvíme o zdraví těch, kteří se pohybují v prostorech, které jsou snadno znečištěny různými zplodinami. Dlouhé vystavení organismu mikroskopickým částicím může vést k mnoha poškozením orgánů. Nejčastěji trpí plíce, do kterých většina nečistot proudí při dýchání a následkem toho také mozek. To vede k častým nemocenským a v těch nejhorších případech také v dlouhodobým vážným chorobám.

Čistota 

Odsávání udrží čisté nejen plíce zaměstnanců, ale také podlahy a povrchy. Protože odvádí piliny a prach pryč, zabrání jejich usazování a tím usnadní úklid po skončení práce. Navíc nehrozí hluboká špína, která jde vyčistit pouze pomocí strojů - což jsou další výdaje pro vás.

Toto jsou pouze dva důvody, které jsou podle nás nejvýznamnější. Pokud zatím nemáte ve své výrobě odsávací zařízení a máte pocit, že byste jej mohli využít, kontaktujte jednoho z výrobců. Například firmu Tigemma, která se zabývá výrobou jak velkých statických ventilátorů, tak i menší a mobilní filtrační  věží, která je novinka na našem trhu.

Štítky: odsávání zplodin odsávání ve svařovnách odsávání pilin průmyslové odsávání tigemma odsávání prachu

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..