Centropa magazín

Další prvky firemních budov

Pryč se zplodinami

Ještě než se zeptáte, ano, opravdu to jsou zplodiny a ne splodiny (i když to vypadá divně). Ať už je tam z nebo s, pořád jsou škodlivé a pořád je to něco, v čem rozhodně nechte pracovat a rozhodně ne delší dobu. Naštěstí existují firmy, které na tento problém myslí a dodávají filtrační systémy především do průmyslových budov.

K těmto firmám patří například Tigemma Engineering, o jejíž činnosti si můžete přečíst na webových stránkách tigemma-engineering.cz. Jejich veškerá činnost se orientuje v oblasti průmyslového odsávání všude tam, kde vznikají nebezpečné zplodiny. Filtrační zařízení poskytuje především strojírenským, potravinářských a stavebním firmám, kde se zplodiny a další znečištění projevují v obrovském množství. Jejich cílem je poskytnout zákazníkům takové výrobní prostředí, které jim bude pomáhat s dosahováním jejich cílů a neustálému zlepšování bez nutnosti zaobírat se problémy se zplodinami. Firma Tigemma se zabývá především těmito druhy zařízení:

  1. Vzduchotechnické zařízení technologických procesů dělení materiálů
  2. Odsávání a filtrace emisí
  3. Vzduchotechnické zařízení dopravy sypkých hmot
  4. Zařízení podle specifických požadavků
  5. Další vzduchotechnická zařízení

Z tohoto seznamu si můžete sami udělat obrázek o tom, co konkrétně firma nabízí. A že je její sortiment hodně důležitý! Při zanedbávání základních zdravotních opatření při práci v průmyslu totiž dochází k výrazným škodám na zdraví pracovníků. Často dokonce dochází k předčasnému odchodu do důchodu právě kvůli tomu, že kvůli následkům působení zplodin nejsou lidé schopni déle pracovat. Svůj podíl na tom mají zejména malé škodlivé částice, které se ve znečištěném vzduchu nacházejí. Významnou roli zde hraje zejména mangan, nikl a olovo. U částic platí, že čím jsou menší, tím jsou zákeřnější a i drobečky dosahující rozměru necelého jednoho mikrometru jsou schopné napáchat obrovské škody. Mezi typické komplikace, ke kterým při působení nečistot dochází, patří například různé druhy rakoviny (nejvíce plic), poškození mozku, problémy s plícemi, astma a také kožní onemocnění. Je v zájmu každého majitele průmyslové firmy, aby do provozu zapojil také určitý druh filtrace. Především ochrání zdraví pracovníků, které je svázané s jejich spokojeností a pracovním výkonem. Nepřímou výhodou, kterou pořízení filtračního zařízení má, je ušetření výdajů do budoucna. Neustálé shromažďování částic totiž může mít za následek poškození dalších výrobních přístrojů.

Tak co, jaké filtrační zařízení si pořídíte vy? 

Štítky: odsávání zplodin odsávání ve svařovnách filtrace vzduchu průmyslová vzduchotechnika odsávání pilin ventilační systémy filtrační věžž průmyslové odsávání

Přidat komentář


Nejnovější články z této kategorie

Ochrana před znečištěním vzduchu

To, že je vzduch náchylný ke znečištění vám snad říkat nemusíte. Neustále slyšíme o tom, jak je na světě čím dál víc nedýchatelno a jak s tím musíme okamžitě něco dělat. To je rozhodně pravda, ale my se budeme zabývat jiným znečištěním vzduchu. A to v průmyslových výrobních budovách.

Číst

Stojany na prospekty - levný způsob propragace

Propagace firmy je nezbytná věc. Jak jinak by se o vás lidé dověděli? Ne každá firma je ale tak velká, aby si mohla dovolit billboardy v centru města nebo obrovské kampaně na internetu. Menší firmy proto zůstávají u klasiky - u stojanů na prospekty.

Číst

S botníky se ve firmě budete cítit jako doma

Podle nadpisu vám to možná bude připadat jako hloupost, ale botníky mohou vám i vašim zaměstnancům zpříjemnit pobyt v kanceláři. Pocit, že se mohou vyzout a chodit v práci v přezůvkách nebo bosky, jim pomůže cítit se jako v domácím prostředí. Malým kancelářským kostkám už odzvonilo a mnozí lidé upřednostňují přátelské prostředí open space office.

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov