• Jan Staněk

Pryč se zplodinami

Ještě než se zeptáte, ano, opravdu to jsou zplodiny a ne splodiny (i když to vypadá divně). Ať už je tam z nebo s, pořád jsou škodlivé a pořád je to něco, v čem rozhodně nechte pracovat a rozhodně ne delší dobu. Naštěstí existují firmy, které na tento problém myslí a dodávají filtrační systémy především do průmyslových budov.

K těmto firmám patří například Tigemma Engineering, o jejíž činnosti si můžete přečíst na webových stránkách tigemma-engineering.cz. Jejich veškerá činnost se orientuje v oblasti průmyslového odsávání všude tam, kde vznikají nebezpečné zplodiny. Filtrační zařízení poskytuje především strojírenským, potravinářských a stavebním firmám, kde se zplodiny a další znečištění projevují v obrovském množství. Jejich cílem je poskytnout zákazníkům takové výrobní prostředí, které jim bude pomáhat s dosahováním jejich cílů a neustálému zlepšování bez nutnosti zaobírat se problémy se zplodinami. Firma Tigemma se zabývá především těmito druhy zařízení:

 1. Vzduchotechnické zařízení technologických procesů dělení materiálů
 2. Odsávání a filtrace emisí
 3. Vzduchotechnické zařízení dopravy sypkých hmot
 4. Zařízení podle specifických požadavků
 5. Další vzduchotechnická zařízení

Z tohoto seznamu si můžete sami udělat obrázek o tom, co konkrétně firma nabízí. A že je její sortiment hodně důležitý! Při zanedbávání základních zdravotních opatření při práci v průmyslu totiž dochází k výrazným škodám na zdraví pracovníků. Často dokonce dochází k předčasnému odchodu do důchodu právě kvůli tomu, že kvůli následkům působení zplodin nejsou lidé schopni déle pracovat. Svůj podíl na tom mají zejména malé škodlivé částice, které se ve znečištěném vzduchu nacházejí. Významnou roli zde hraje zejména mangan, nikl a olovo. U částic platí, že čím jsou menší, tím jsou zákeřnější a i drobečky dosahující rozměru necelého jednoho mikrometru jsou schopné napáchat obrovské škody. Mezi typické komplikace, ke kterým při působení nečistot dochází, patří například různé druhy rakoviny (nejvíce plic), poškození mozku, problémy s plícemi, astma a také kožní onemocnění. Je v zájmu každého majitele průmyslové firmy, aby do provozu zapojil také určitý druh filtrace. Především ochrání zdraví pracovníků, které je svázané s jejich spokojeností a pracovním výkonem. Nepřímou výhodou, kterou pořízení filtračního zařízení má, je ušetření výdajů do budoucna. Neustálé shromažďování částic totiž může mít za následek poškození dalších výrobních přístrojů.

Tak co, jaké filtrační zařízení si pořídíte vy? 

Štítky: odsávání zplodin odsávání ve svařovnách filtrace vzduchu průmyslová vzduchotechnika odsávání pilin ventilační systémy filtrační věžž průmyslové odsávání

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..