• Jan Staněk

Pryč se zplodinami

Ještě než se zeptáte, ano, opravdu to jsou zplodiny a ne splodiny (i když to vypadá divně). Ať už je tam z nebo s, pořád jsou škodlivé a pořád je to něco, v čem rozhodně nechte pracovat a rozhodně ne delší dobu. Naštěstí existují firmy, které na tento problém myslí a dodávají filtrační systémy především do průmyslových budov.

K těmto firmám patří například Tigemma Engineering, o jejíž činnosti si můžete přečíst na webových stránkách tigemma-engineering.cz. Jejich veškerá činnost se orientuje v oblasti průmyslového odsávání všude tam, kde vznikají nebezpečné zplodiny. Filtrační zařízení poskytuje především strojírenským, potravinářských a stavebním firmám, kde se zplodiny a další znečištění projevují v obrovském množství. Jejich cílem je poskytnout zákazníkům takové výrobní prostředí, které jim bude pomáhat s dosahováním jejich cílů a neustálému zlepšování bez nutnosti zaobírat se problémy se zplodinami. Firma Tigemma se zabývá především těmito druhy zařízení:

 1. Vzduchotechnické zařízení technologických procesů dělení materiálů
 2. Odsávání a filtrace emisí
 3. Vzduchotechnické zařízení dopravy sypkých hmot
 4. Zařízení podle specifických požadavků
 5. Další vzduchotechnická zařízení

Z tohoto seznamu si můžete sami udělat obrázek o tom, co konkrétně firma nabízí. A že je její sortiment hodně důležitý! Při zanedbávání základních zdravotních opatření při práci v průmyslu totiž dochází k výrazným škodám na zdraví pracovníků. Často dokonce dochází k předčasnému odchodu do důchodu právě kvůli tomu, že kvůli následkům působení zplodin nejsou lidé schopni déle pracovat. Svůj podíl na tom mají zejména malé škodlivé částice, které se ve znečištěném vzduchu nacházejí. Významnou roli zde hraje zejména mangan, nikl a olovo. U částic platí, že čím jsou menší, tím jsou zákeřnější a i drobečky dosahující rozměru necelého jednoho mikrometru jsou schopné napáchat obrovské škody. Mezi typické komplikace, ke kterým při působení nečistot dochází, patří například různé druhy rakoviny (nejvíce plic), poškození mozku, problémy s plícemi, astma a také kožní onemocnění. Je v zájmu každého majitele průmyslové firmy, aby do provozu zapojil také určitý druh filtrace. Především ochrání zdraví pracovníků, které je svázané s jejich spokojeností a pracovním výkonem. Nepřímou výhodou, kterou pořízení filtračního zařízení má, je ušetření výdajů do budoucna. Neustálé shromažďování částic totiž může mít za následek poškození dalších výrobních přístrojů.

Tak co, jaké filtrační zařízení si pořídíte vy? 

Štítky: odsávání zplodin odsávání ve svařovnách filtrace vzduchu průmyslová vzduchotechnika odsávání pilin ventilační systémy filtrační věžž průmyslové odsávání

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..