Centropa magazín

Další prvky firemních budov

Vířivka do firemní budovy?

Získat a udržet si kvalifikované a talentované zaměstnance je v době, kdy je nezaměstnanost minimální, poměrně těžkým úkolem. Tradiční benefity se pomalu stávají standardem a třeba takové stravenky zaměstnanci považují pomalu za samozřejmost. To samé platí i mobilních telefonech.

Do popředí se dostávají tzv. sick days - tedy zdravotní volno s náhradou mzdy, možnost práce z domova (tzv. home office) a čím dál více zaměstnanci oceňují možnost dalšího vzdělávání, příspěvky na zlepšení jazykových dovedností a různá školení. Neméně zajímavým jsou také příspěvky na sport či rovnou vyřízení Multisport karty, které oceňují hlavně zaměstnanci vykonávající sedavou práci.

Některé firmy se snaží vybudovat takové pracovní prostředí, které jejich zaměstnanci nebudou chtít opouštět. Typickými příklady jsou Google, Facebook či Dropbox, v jejich budovách tak můžete najít posilovnu, vířivku uvnitř budovy, saunu, park přímo v areálu, obří skluzavku mezi patry, hrací místnosti a mnohé další. V těchto budovách je bezesporu radost pracovat. Je skvělé, že i v českém prostředí můžeme najít firmy, které pracovní prostředí považují za velmi důležitý faktor pro zaměstnance. Minulý rok se do soutěže Zasedačka roku přihlásilo více než 90 firem. Nejlepší pracovní prostředí nabízí například Kiwi nebo Avast.

Přidat komentář


Nejnovější články z této kategorie

Pryč se zplodinami

Ještě než se zeptáte, ano, opravdu to jsou zplodiny a ne splodiny (i když to vypadá divně). Ať už je tam z nebo s, pořád jsou škodlivé a pořád je to něco, v čem rozhodně nechte pracovat a rozhodně ne delší dobu. Naštěstí existují firmy, které na tento problém myslí a dodávají filtrační systémy především do průmyslových budov.

Číst

Venkovní vitríny

Znáte to, chcete všem ukázat, jaký super plakát vaše firma má a nemůžete sehnat žádný prostor. Samozřejmě byste mohli plakát nalepit přímo na zeď, ale nebyla by to škoda? Popřemýšlejte o venkovních vitrínách!

Číst

Jak postavit firemní sportoviště

Nedávno jsme se bavili o tom, jaké výhody mají firemní posilovny nejen pro pracovní výkony, ale i pro spokojenost zaměstnanců. Dnes to dotáhneme ještě dál a podíváme se na venkovní sportoviště.

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov