• Jan Staněk

Epoxidový nátěr je základ pro kvalitní podlahy garáží a skladů

Podlaha je základem všeho! Jeli v nepořádku hrozí úraz, a to je velmi nepříjemné jak pro zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Pokud totiž kontrola zjistí, že se úraz stal vlivem nevyhovující podlahy, hrozí velká pokuta nebo uzavření provozovny pro havarijní stav. Tento článek vás seznámí o možnostech, jak opravit stávající podlahu, aniž byste museli na dlouhé týdny přerušit provoz. Existuje hned několik metod, jak toho docílit. 

Mnoho podnikatelů nebo správců průmyslových objektů jsou na rozpacích, když zjistí, že je podlaha v nevyhovujícím stavu. Proč tomu tak je? Zcela dobře si jsou totiž vědomi, že hrozí již v úvodu zmíněné zranění zaměstnanců a s tím způsobené značné nepříjemnosti. Dalším problémem je ovšem fakt, že po dobu rekonstrukce podlahy se musí celá plocha odklidit, což je značná komplikace, která s sebou přináší ušlý zisk a zvýšené náklady vlivem stěhování strojů nebo materiálu. Proto se nejčastěji uchyluji k „látání“ povrchových nedostatků různými nekvalitními hmotami a výsledek je spíše kontraproduktivní. Přitom existují mnohem lepší způsoby, jak opravit povrch, aniž by bylo potřeba stěhovat pryč vybavení nebo přerušovat výrobu. Jednou z technologií je epoxidový nátěr nebo stěrka. 

Průmyslové podlahy

Tyto typy podlah nacházíme v objektech, jsou kladeny vysoké zátěžové nároky. Průmyslová podlaha musí být odolná a po několik let bezúdržbová. Jedinou údržbou je její mytí, které je díky hladkému povrchu snadné. Před zahájením rekonstrukce je důležitá konzultace s profesionální firmou, která ji bude provádět. Je důležité stanovit jasné požadavky, které na nový povrch kladete. Podlahy se liší:

 • vzhledem,
 • omyvatelností,
 • maximální zátěží.

Metody renovace podlah

Každá společnost, zabývající se rekonstrukci průmyslových podlah vám dá na výběr, zda preferujete epoxid nebo polyuretan. Nelze přímo říci, který je lepší, protože každý z nich se hodí na jiné použití, proto je důležité informovat společnost, co je předmětem vaší výroby. Například polyuretan se používá spíše v potravinářském průmyslu a epoxid v provozech s manipulaci s kyselinami.

Epoxidové materiály

Jedná se o polymer, jiným názvem epoxidová pryskyřice. Nejčastější použití je v oblasti lepidel nebo nátěrových hmot. Výhodou těchto materiálů je jejich extrémní tvrdost a odolnost vůči zátěži vysokou hmotností. Tudíž se používají pro namáhavější provozy s vysokým provozem.

Polyuretanové materiály

Jedná se o pružnější, ale ne tak odolné materiály. Vhodné jsou zejména do provozů, kde hrozí oděr povrchu podlahy, tepelná námaha nebo vysoké vibrace. V dnešní době našly tyto materiály využití v parkovacích domech, díky hydroizolačním vlastnostem.

Další metody renovace podlah

 • Metylmetakrylátové stěrky
 • Cementové samonivelační stěrky

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..