• Jan Staněk

Epoxidový nátěr je základ pro kvalitní podlahy garáží a skladů

Podlaha je základem všeho! Jeli v nepořádku hrozí úraz, a to je velmi nepříjemné jak pro zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Pokud totiž kontrola zjistí, že se úraz stal vlivem nevyhovující podlahy, hrozí velká pokuta nebo uzavření provozovny pro havarijní stav. Tento článek vás seznámí o možnostech, jak opravit stávající podlahu, aniž byste museli na dlouhé týdny přerušit provoz. Existuje hned několik metod, jak toho docílit. 

Mnoho podnikatelů nebo správců průmyslových objektů jsou na rozpacích, když zjistí, že je podlaha v nevyhovujícím stavu. Proč tomu tak je? Zcela dobře si jsou totiž vědomi, že hrozí již v úvodu zmíněné zranění zaměstnanců a s tím způsobené značné nepříjemnosti. Dalším problémem je ovšem fakt, že po dobu rekonstrukce podlahy se musí celá plocha odklidit, což je značná komplikace, která s sebou přináší ušlý zisk a zvýšené náklady vlivem stěhování strojů nebo materiálu. Proto se nejčastěji uchyluji k „látání“ povrchových nedostatků různými nekvalitními hmotami a výsledek je spíše kontraproduktivní. Přitom existují mnohem lepší způsoby, jak opravit povrch, aniž by bylo potřeba stěhovat pryč vybavení nebo přerušovat výrobu. Jednou z technologií je epoxidový nátěr nebo stěrka. 

Průmyslové podlahy

Tyto typy podlah nacházíme v objektech, jsou kladeny vysoké zátěžové nároky. Průmyslová podlaha musí být odolná a po několik let bezúdržbová. Jedinou údržbou je její mytí, které je díky hladkému povrchu snadné. Před zahájením rekonstrukce je důležitá konzultace s profesionální firmou, která ji bude provádět. Je důležité stanovit jasné požadavky, které na nový povrch kladete. Podlahy se liší:

 • vzhledem,
 • omyvatelností,
 • maximální zátěží.

Metody renovace podlah

Každá společnost, zabývající se rekonstrukci průmyslových podlah vám dá na výběr, zda preferujete epoxid nebo polyuretan. Nelze přímo říci, který je lepší, protože každý z nich se hodí na jiné použití, proto je důležité informovat společnost, co je předmětem vaší výroby. Například polyuretan se používá spíše v potravinářském průmyslu a epoxid v provozech s manipulaci s kyselinami.

Epoxidové materiály

Jedná se o polymer, jiným názvem epoxidová pryskyřice. Nejčastější použití je v oblasti lepidel nebo nátěrových hmot. Výhodou těchto materiálů je jejich extrémní tvrdost a odolnost vůči zátěži vysokou hmotností. Tudíž se používají pro namáhavější provozy s vysokým provozem.

Polyuretanové materiály

Jedná se o pružnější, ale ne tak odolné materiály. Vhodné jsou zejména do provozů, kde hrozí oděr povrchu podlahy, tepelná námaha nebo vysoké vibrace. V dnešní době našly tyto materiály využití v parkovacích domech, díky hydroizolačním vlastnostem.

Další metody renovace podlah

 • Metylmetakrylátové stěrky
 • Cementové samonivelační stěrky

Nejnovější články

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  protiskluzové pásky

  Číst dál...

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..