Centropa magazín
Bezpečnost a značení

Obalový materiál do každé firmy

Existuje spousta situací, kdy se Vám jednoduše různé obalové materiály hodí. Já sám to nedávno poznal, když se mi rozbil displej na počítači a musel jsem ho poslat na opravu, aniž bych ho měl jak pořádně zabalit. Proč se vždy hodí obalový materiál mít a kde ho sehnat?

izolační páska pro obalový materiál Rosma Obaly

Obrovské kartonové krabice jsou pro mě vizuálním symbolem stěhování a v doprovodu s pořádnou dodávkou a bublinkovou fólií vytváří iluzi (možná to ani iluze není) bezpečí a zajištění Vašeho nábytku proti všemu nebezpečí, které se může při převozu z místa A do místa B přihodit. Celkově jsou obalové materiály vhodné převážně pro převoz něčeho křehkého, pomineme-li uklidňující účinky bublinkové fólie při jejím praskání. Správně zabalený předmět se v krabici nehýbá a jeho okolí je přiměřeně vyplněno, tak, aby při protlačení krabice nedošlo k poškození předmětu nebo dokonce k jeho kompletnímu zničení.

Obaly u e-commerce

Široce využívány jsou obalové materiály používány u služeb převozu, ale třeba i e-shopů. Ty nekonečné zásoby exportovaných produktů se jednoduše sami nezabalí. A pokud by si klient stěžoval, že se výrobek nedostavil do místa jeho bydliště ve stavu, ve kterém si myslel, že jej zakupuje, pak už je oheň na střeše a nemá cenu se s někým hádat, pokud to nebylo správně a dostatečně zabaleno. Kdo obalové materiály nepoužívá a nepřemýšlí nad nimi už ve startu svého obchodu, tak ten se může jít rovnou zabalit, konkurence ho prostě převálcuje, protože záruka kvalitní dopravy je jedním z prvků dobré firmy.

Obaly u obalových obchodů?

A představte si internetový nákup obalových materiálů. Myslíte, že je správně zabalen? Že jsou kartonové krabice zabaleny do další kartonové krabice? Je zdarma anebo patří k objednávce? To můžete zjistit při nákupu obalových materiálů na Obaly Rosma, kde najdete jejich široký výběr ve všech možných velikostech a provedeních; najdete taky možnost množstevní slevy, což je u obalů dobře, protože věřte mi, budete je používat často, hodně často.

Nejnovější články z této kategorie

Bezpečnostní značení na pracovišti a jeho význam

Bezpečnostní značení je jeden z důležitých prvků těch prostor, kde dochází k manipulace s velkými stroji a závažími, ale také kdekoliv, kde se dochází k blízkému kontaktu mezi lidmi a vozidly. Typickým příkladem jsou skladové provozy, kde se běžně setkává lidská i strojní síla. Aby nedošlo k úrazu nebo poškození, je velmi důležité, aby byly prostory pečlivě označeny bezpečnostními symboly, které všichni účastníci provozu dodržují.

Číst

Plošina jako přívěsný vozík

"Hele, tam na fasádě vyměň výbojku, nesvítí", asi tak se ve firmách zadávají zdánlivě jednoduché úkoly. Mnohdy si však nadřízený neuvědomuje fakt, že i výška 2 m, může zaměstnanci při nedodržení určitých pokynů a pomůcek způsobit pád. Většina pádů v rámci pracovních úrazů má za následek ranění, někdy dlouhodobějšího charakteru. V krajních případech může dojít i k úmrtí.

Číst

Školení obsluhy VZV

Pro obsluhování vysokozdvižných vozíků je nutné kvůli bezpečnosti na pracovišti absolvovat školení a získat tak certifikát o dokončení školení. Jak takové školení probíhá?

Číst

Centropa magazín
Svět firemních budov