• Jan Staněk

Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

podnikatelský úvěr

Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

Rozjíždíte-li podnikání? Pravděpodobně budete potřebovat velký "ranec" peněz. Kde je ale vzít? Pravděpodobně v bance, ale musíme počítat s tím, že si vás instituce dostatečně prověří. Proč? Jako záruku si budou brát váš dosavadní majetek a zároveň nejrůznější potvrzení dokládající bezdlužnost.

Požadavky a kontroly bank

První otázky budou směřovat na sídlo nebo trvalé bydliště na území České republiky. Další položkou bude předložení minimálně dvou ukončených daňových období, potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu nebo odvody za sociální a zdravotní pojištění.

Vždy choďte pro půjčky a úvěry do banky, protože jejich jednání je daleko korektnější než v případě jiných společností a také úroky jsou daleko nižší. Začínající a menší podnikatelé mají ale trošku víc starostí s úvěry, proč? Malý podnikatel je velmi špatně kontrolovatelný a půjčené peníze jsou značným riskem. Pokud by banka o tyto peníze přišla, nebyly by splněny podmínky tzv. principu maximalizace zisku.

Nabídka úvěrů

Obecně je pro podnikatele přizpůsobeno poměrně dost bankovních produktů, jejichž výše se pohybuje od několika desítek tisíc až po pár milionů. Podnikatelé by měli rozlišit, zda budou žádat o:

 • spotřební úvěr,
 • investiční úvěr.

Jen pro pořádej, spotřební úvěr slouží k nákupu spotřebovávaného materiálu nebo k financování běžného chodu firmy. Naopak investiční úvěr je určen k pořizování investičních celků nebo majetku. (hmotný, nehmotný). Co se týká délky jednotlivých úvěrů, u spotřebitelského se počítá se splatností méně než 1 rok u investičního je to spíše dlouhodobá záležitost delší než 4 roky.

Jak se chovat na schůzce v bance?

Na schůzku se řádně připravte! Kromě materiálů si také přibalte trpělivost a úsměv na rtu, což vám usnadní vyjednávání. Počítejte s tím, že budete podrobeni kolečku dokazování a ověřování za účelem, že svůj závazek dokážete splácet. Právě z těchto důvodů je vyjednávání o podnikatelském úvěru v bance časově náročné.

Nejnovější články

 • Polykarbonátové desky na skleník

  U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

  prodej polykarbonátu

  Číst dál...

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..