• Jan Staněk

Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

podnikatelský úvěr

Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

Rozjíždíte-li podnikání? Pravděpodobně budete potřebovat velký "ranec" peněz. Kde je ale vzít? Pravděpodobně v bance, ale musíme počítat s tím, že si vás instituce dostatečně prověří. Proč? Jako záruku si budou brát váš dosavadní majetek a zároveň nejrůznější potvrzení dokládající bezdlužnost.

Požadavky a kontroly bank

První otázky budou směřovat na sídlo nebo trvalé bydliště na území České republiky. Další položkou bude předložení minimálně dvou ukončených daňových období, potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu nebo odvody za sociální a zdravotní pojištění.

Vždy choďte pro půjčky a úvěry do banky, protože jejich jednání je daleko korektnější než v případě jiných společností a také úroky jsou daleko nižší. Začínající a menší podnikatelé mají ale trošku víc starostí s úvěry, proč? Malý podnikatel je velmi špatně kontrolovatelný a půjčené peníze jsou značným riskem. Pokud by banka o tyto peníze přišla, nebyly by splněny podmínky tzv. principu maximalizace zisku.

Nabídka úvěrů

Obecně je pro podnikatele přizpůsobeno poměrně dost bankovních produktů, jejichž výše se pohybuje od několika desítek tisíc až po pár milionů. Podnikatelé by měli rozlišit, zda budou žádat o:

 • spotřební úvěr,
 • investiční úvěr.

Jen pro pořádej, spotřební úvěr slouží k nákupu spotřebovávaného materiálu nebo k financování běžného chodu firmy. Naopak investiční úvěr je určen k pořizování investičních celků nebo majetku. (hmotný, nehmotný). Co se týká délky jednotlivých úvěrů, u spotřebitelského se počítá se splatností méně než 1 rok u investičního je to spíše dlouhodobá záležitost delší než 4 roky.

Jak se chovat na schůzce v bance?

Na schůzku se řádně připravte! Kromě materiálů si také přibalte trpělivost a úsměv na rtu, což vám usnadní vyjednávání. Počítejte s tím, že budete podrobeni kolečku dokazování a ověřování za účelem, že svůj závazek dokážete splácet. Právě z těchto důvodů je vyjednávání o podnikatelském úvěru v bance časově náročné.

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..