• Jan Staněk

Jak zabalit zásilku? Do bublinkové obálky

bublinkové obálky

S velkou popularitou internetových nákupů roste také počet zásilek, kterými je zboží dodáváno novým majitelům. Na internetu lze koupit vše, tedy od malých věcí až třeba po elektromobil Tesla. V tomto článku se zaměřím na ty drobné věci, které se posílají daleko častěji.

Proč je nutné zásilku kvalitně zabalit?

Jak jsem uvedl již v úvodním odstavci, s potřebou posílání zásilek, je nutné také tento balíček kvalitně zabalit, tedy zabezpečit vůči poškození vlivem manipulace při přepravě. Detailní pokyny, jak balíček zabalit jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých přepravců. Na čem se pokyny shodují je fakt, že je nutné zásilku zabalit vnitřním a vnějším obalovým materiálem. Někdo může namítat, že si ušetří práci s balením a zásilku pojistí, jenomže mnohdy je to právě kámen úrazu. V případě uplatnění pojistného plnění přepravce důkladně kontroluje zásilku, zjistí-li nedostatečné zabalení, peníze zpátky za poškozenou věc nedostanete.

Nejvhodnější obalový materiál

Nejvhodnějším způsobem, jak zabalit menší baličky je použití bublinkové obálky. Jedná se o jednoduchý a lehký obal. Použitím tohoto způsobu splníte podmínku všech přepravců, tedy použití vnitřního a vnějšího obalu, proč? Samotné vzduchové bubliny fungují jako před nárazová vnitřní ochrana a papírová obálka chrání zásilku jako vnější obal. Obálky si díky tomu zasloužili svou popularitu a požívají se denně a pro ochranu různorodých věcí, zejména tedy těch méně rozměrných. Díky jejich nízké ceně je hojně využívají také internetové obchody. Další výhodou je časová nenáročnost balení, proces je jednoduchý, a navíc také kvalitní.

Druhy bublinkových obálek

Pokud hodláte balit své zboží do bublinkové obálky, určitě vás zajímají rozměry. Obálky se vyrábějí v několika velikostech a variantách. Nejoblíbenějším typem jsou však obálky s lepicím štítkem ve formátu A4.

Štítky: bublinková fólie bublinkové obálky balící fólie balící obálky plastové obálky mirelon rosma obaly

Nejnovější články

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..