Jak zabalit zásilku: Do bublinkové obálky

S velkou popularitou internetových nákupů roste také počet zásilek, kterými je zboží dodáváno novým majitelům. Na internetu lze koupit vše, tedy od malých věcí až třeba po elektromobil Tesla. V tomto článku se zaměřím na ty drobné věci, které se posílají daleko častěji.

bublinkové obálky

Proč je nutné zásilku kvalitně zabalit?

Jak jsem uvedl již v úvodním odstavci, s potřebou posílání zásilek, je nutné také tento balíček kvalitně zabalit, tedy zabezpečit vůči poškození vlivem manipulace při přepravě. Detailní pokyny, jak balíček zabalit jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých přepravců. Na čem se pokyny shodují je fakt, že je nutné zásilku zabalit vnitřním a vnějším obalovým materiálem. Někdo může namítat, že si ušetří práci s balením a zásilku pojistí, jenomže mnohdy je to právě kámen úrazu. V případě uplatnění pojistného plnění přepravce důkladně kontroluje zásilku, zjistí-li nedostatečné zabalení, peníze zpátky za poškozenou věc nedostanete.

Nejvhodnější obalový materiál

Nejvhodnějším způsobem, jak zabalit menší baličky je použití bublinkové obálky. Jedná se o jednoduchý a lehký obal. Použitím tohoto způsobu splníte podmínku všech přepravců, tedy použití vnitřního a vnějšího obalu, proč? Samotné vzduchové bubliny fungují jako před nárazová vnitřní ochrana a papírová obálka chrání zásilku jako vnější obal. Obálky si díky tomu zasloužili svou popularitu a požívají se denně a pro ochranu různorodých věcí, zejména tedy těch méně rozměrných. Díky jejich nízké ceně je hojně využívají také internetové obchody. Další výhodou je časová nenáročnost balení, proces je jednoduchý, a navíc také kvalitní.

Druhy bublinkových obálek

Pokud hodláte balit své zboží do bublinkové obálky, určitě vás zajímají rozměry. Obálky se vyrábějí v několika velikostech a variantách. Nejoblíbenějším typem jsou však obálky s lepicím štítkem ve formátu A4.

Štítky: bublinková fólie bublinkové obálky balící fólie balící obálky plastové obálky mirelon rosma obaly

Přidat komentář


Nejnovější článek

  • Ochrana před znečištěním vzduchu

    To, že je vzduch náchylný ke znečištění vám snad říkat nemusíte. Neustále slyšíme o tom, jak je na světě čím dál víc nedýchatelno a jak s tím musíme okamžitě něco dělat. To je rozhodně pravda, ale my se budeme zabývat jiným znečištěním vzduchu. A to v průmyslových výrobních budovách.

Centropa magazín
Svět firemních budov