• Jan Staněk

Jak zabalit zásilku? Do bublinkové obálky

bublinkové obálky

S velkou popularitou internetových nákupů roste také počet zásilek, kterými je zboží dodáváno novým majitelům. Na internetu lze koupit vše, tedy od malých věcí až třeba po elektromobil Tesla. V tomto článku se zaměřím na ty drobné věci, které se posílají daleko častěji.

Proč je nutné zásilku kvalitně zabalit?

Jak jsem uvedl již v úvodním odstavci, s potřebou posílání zásilek, je nutné také tento balíček kvalitně zabalit, tedy zabezpečit vůči poškození vlivem manipulace při přepravě. Detailní pokyny, jak balíček zabalit jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých přepravců. Na čem se pokyny shodují je fakt, že je nutné zásilku zabalit vnitřním a vnějším obalovým materiálem. Někdo může namítat, že si ušetří práci s balením a zásilku pojistí, jenomže mnohdy je to právě kámen úrazu. V případě uplatnění pojistného plnění přepravce důkladně kontroluje zásilku, zjistí-li nedostatečné zabalení, peníze zpátky za poškozenou věc nedostanete.

Nejvhodnější obalový materiál

Nejvhodnějším způsobem, jak zabalit menší baličky je použití bublinkové obálky. Jedná se o jednoduchý a lehký obal. Použitím tohoto způsobu splníte podmínku všech přepravců, tedy použití vnitřního a vnějšího obalu, proč? Samotné vzduchové bubliny fungují jako před nárazová vnitřní ochrana a papírová obálka chrání zásilku jako vnější obal. Obálky si díky tomu zasloužili svou popularitu a požívají se denně a pro ochranu různorodých věcí, zejména tedy těch méně rozměrných. Díky jejich nízké ceně je hojně využívají také internetové obchody. Další výhodou je časová nenáročnost balení, proces je jednoduchý, a navíc také kvalitní.

Druhy bublinkových obálek

Pokud hodláte balit své zboží do bublinkové obálky, určitě vás zajímají rozměry. Obálky se vyrábějí v několika velikostech a variantách. Nejoblíbenějším typem jsou však obálky s lepicím štítkem ve formátu A4.

Štítky: bublinková fólie bublinkové obálky balící fólie balící obálky plastové obálky mirelon rosma obaly

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..