• Jan Staněk

LED a jejich spojení s marketingem

Znáte LED diodu? Někteří ano, někteří ne. Pojďme si pro pořádek zopakovat, co to vlastně ta lidově „ledka“ je. Název LED pochází z anglické zkratky (Light Emitting Diode). Do českého jazyku přeloženo jako světlo vyzařující dioda. Jedná se o polovodičová elektronická součástka, která je schopna vyzařovat světlo nebo záření. Mezi její velké výhody patří téměř bezúdržbový provoz a velmi nízká spotřeba elektrické energie. Taková LED má mnoho využití, ale napadlo by vás, že také v marketingu? Že ne? Tak pozorně čtěte!

Konstrukce a vývoj LED

Jádrem toho, proč je schopna dioda vyzařovat světlo nebo záření je polovodičový čip, který je napájen zdrojem napětí. Kolem tohoto jádra je vrstva pryskyřice, která se stará o optické vlastnosti vyzařovaného světla. Při zapojování LED musíme dbát na to, abychom ji zapojili správně, tedy v propustném směru a do stejnosměrného proudu. Pokud tak neučiníme, nebude funkční.

Vývoj těchto diod byl poněkud složitý, protože vyzařují pouze jednobarevné světlo. Barva světla závisí na chemickém složení polovodiče. Zvláště obtížný byl vývoj modré a bílé LED. Nicméně po tomto objevu nastal doslova LED boom a diody se začaly využívat ve značné míře a vytlačovat stávající žárovky. V dnešní době se bílá barva docílí díky polovodičovému čipu a luminoforu, který světlo zachytí a opět vyzáří.

LED v marketingu

Samozřejmě vím, že jsem vynechal mnoho smysluplných použití těchto diod, nicméně schválně jsem zavítal do vod marketingu a použití LED v tomto oboru. Jak jistě víte, tak s marketingem souvisí reklama. Reklamou můžeme nazvat proces, kdy cílíme a hledáme potencionální zákazníky prostřednictvím komunikačních kanálů.

A teď k samotnému použití LED v tomto oboru. Moderním a velmi poutavým způsobem, jak oslovit a zároveň prezentovat svou společnost je pořízení LED reklamy. Tyto reklamy jsou používání jak pro účel marketingu, tak pro zakomponování jako architektonický prvek, který dokresluje celkový dojem. Výroba světelné reklamy se provádí na zakázku a jsou pouze kvalitní a úsporné LED různých barev. 

Rozdělení LED reklam

 1. Světelná trojrozměrná písmena
 2. Podsvícené reklamní LED panely

Na trhu najdete hned několik firem, které se zabývá výrobou těchto reklam. Doporučím vám ale jednoho z předních výrobců, působících dlouhá léta na našem trhu. Mezi jejich klienty patří přední české společnosti. Jedná se o výrobce OK Design, který se postará o vaši světelnou reklamu od návrhu, přes realizaci až přichycení na stěnu nebo jinou konstrukci.

 

 

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..