• Jan Staněk

LED a jejich spojení s marketingem

Znáte LED diodu? Někteří ano, někteří ne. Pojďme si pro pořádek zopakovat, co to vlastně ta lidově „ledka“ je. Název LED pochází z anglické zkratky (Light Emitting Diode). Do českého jazyku přeloženo jako světlo vyzařující dioda. Jedná se o polovodičová elektronická součástka, která je schopna vyzařovat světlo nebo záření. Mezi její velké výhody patří téměř bezúdržbový provoz a velmi nízká spotřeba elektrické energie. Taková LED má mnoho využití, ale napadlo by vás, že také v marketingu? Že ne? Tak pozorně čtěte!

Konstrukce a vývoj LED

Jádrem toho, proč je schopna dioda vyzařovat světlo nebo záření je polovodičový čip, který je napájen zdrojem napětí. Kolem tohoto jádra je vrstva pryskyřice, která se stará o optické vlastnosti vyzařovaného světla. Při zapojování LED musíme dbát na to, abychom ji zapojili správně, tedy v propustném směru a do stejnosměrného proudu. Pokud tak neučiníme, nebude funkční.

Vývoj těchto diod byl poněkud složitý, protože vyzařují pouze jednobarevné světlo. Barva světla závisí na chemickém složení polovodiče. Zvláště obtížný byl vývoj modré a bílé LED. Nicméně po tomto objevu nastal doslova LED boom a diody se začaly využívat ve značné míře a vytlačovat stávající žárovky. V dnešní době se bílá barva docílí díky polovodičovému čipu a luminoforu, který světlo zachytí a opět vyzáří.

LED v marketingu

Samozřejmě vím, že jsem vynechal mnoho smysluplných použití těchto diod, nicméně schválně jsem zavítal do vod marketingu a použití LED v tomto oboru. Jak jistě víte, tak s marketingem souvisí reklama. Reklamou můžeme nazvat proces, kdy cílíme a hledáme potencionální zákazníky prostřednictvím komunikačních kanálů.

A teď k samotnému použití LED v tomto oboru. Moderním a velmi poutavým způsobem, jak oslovit a zároveň prezentovat svou společnost je pořízení LED reklamy. Tyto reklamy jsou používání jak pro účel marketingu, tak pro zakomponování jako architektonický prvek, který dokresluje celkový dojem. Výroba světelné reklamy se provádí na zakázku a jsou pouze kvalitní a úsporné LED různých barev. 

Rozdělení LED reklam

 1. Světelná trojrozměrná písmena
 2. Podsvícené reklamní LED panely

Na trhu najdete hned několik firem, které se zabývá výrobou těchto reklam. Doporučím vám ale jednoho z předních výrobců, působících dlouhá léta na našem trhu. Mezi jejich klienty patří přední české společnosti. Jedná se o výrobce OK Design, který se postará o vaši světelnou reklamu od návrhu, přes realizaci až přichycení na stěnu nebo jinou konstrukci.

 

 

Nejnovější články

 • Polykarbonátové desky na skleník

  U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

  prodej polykarbonátu

  Číst dál...

 • Oplocení firemního pozemku lze řešit plotovými panely

  Pozemek není řádný pozemek, pokud není obehnaný dlouhým a vysokým plotem, který ve své mohutnosti odrazuje každého, kdo by se chtěl jen přiblížit, aby a decentně svým vizuálním vzezřením předchází zranění každého, kdo by plánoval ve své bezhlavosti takový plot přelézt. A takový plot, který je doplněný psem...

  Číst dál...

 • Psí obojky proti štěkání i klíšťatům

  Psí štěkot může být užitečný, mnohem často však dráždí nervy vaše a zejména sousedů. Štěká-li váš pes bez důvodů, je to problém a je nutné jej řešit. Naštěstí existuje řešení, a to speciální obojek proti štěkání.

  obojek proti štěkání

  Číst dál...

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..