• Jan Staněk

Čistý vzduch pro vaše zaměstnance

Dnešní doba je charakteristická znečištěním. Znečištěná je voda, ovzduší nebo půda. Zkrátka činnost člověka je dvousečná, na jedné straně ulehčí život, na druhé však uškodí a nenávratně poškodí životní prostředí. Co bychom pro to mohli udělat? Tak například bychom měli dodržovat různá legislativní nařízení a opatření. Nebojte se, kázat vám o „zelených“ rozhodně nebudu, pouze jsem chtěl uvést problematiku čistého, respektive znečištěného vzduchu na pracovištích, kde se pohybují zaměstnanci. 

Zaměstnanci tráví na svém pracovišti téměř 8 hodin denně, 5 dnů v týdnu. To je poměrně dost na to, aby tento čas trávili v nevyhovujícím prostředí, kde se budou soustavně otravovat nebezpečnými látkami, které vznikají zpracováním různých materiálů. Druhou stránkou věci je také to, že pokud nejsou zaměstnanci v čistém a čerstvém vzduchu, jejich práce je málo efektivní a vy tak musíte vynaložit více finančních prostředků. Nebylo by lepší tyto peníze použít k pořízením nové vzduchotechniky nebo odsávání? Určitě bylo, v tomto článku vám řekneme, jak na to.

Vzduchotechnika

Tam, kde nemůžeme otevřít okno a jednoduše vyvětrat, tam se používá vzduchotechnika.

Když se podíváme nad hlavu v obchodním centru, kinosálu, průmyslové hale, co vidím? Ano, můžu vidět různé trubky, svody a mřížování neboli vzduchotechniku. Aby mohla správně plnit svůj účel, tedy dopravovat čerstvý vzduch z vnějšího prostředí a odvádět znečištěný z vnitřního prostoru objektu, musí být v perfektním stavu. 

Mnoho vzduchových systému lze rozšířit například o klimatizace, čističky vzduchu nebo odsávače par. Ze vzduchotechniky se stává komplexní systém, který je navržen objektu na míru a výrazně zkvalitňuje pobyt zaměstnanců v hale.

Druhy větrání

 • Přirozené – Není to nic jiného, než otevření okna/dveří, šachtové větrání.
 • Nucené – Přívod/odvod vzduchu ventilátorem.
 • Kombinované – Existují dva typy, prvním je přirozené přivádění a nuceně odvádění vzduchu nebo lze vytvořit přetlak nuceným přiváděním a následným ho přirozeným odváděním vzduchu.

Doufám, že jsem vás přesvědčil o nutnosti čistit vzduch v průmyslových i neprůmyslových prostorech. Protože fakt, že zaměstnanci jsou vystaveni 8 hodin denně 5 dnů v týdnu nebezpečným látkám ve vzduchu, vznikajícím různým opracováním materiálů je nepřípustný. Pořízením kvalitní vzduchotechniky a odsávacích systémů můžete změnit jak kvalitu vzduchu, tak mikroklima ve výrobě, díky obohacování čerstvého vzduchu vzdušnou vlhkostí. 

TIP na závěr

Díky pokroku technologií a výroby u renomovaného výrobce Tigemma lze kvalitní vzduchotechniku, která bude přivádět čerstvý a odvádět znečištěný vzduch mít naprosto kdekoliv. Takže kromě velkých průmyslových hal, obchodních center, bytů můžete zaručit také čistotu logistických center díky odsávání od Tigemma!

 

Nejnovější články

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  protiskluzové pásky

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  Číst dál...

 • Planografie Olomouc nabízí pestrou škálu služeb. Podívejte se sami

  planografie

  Přestože kancelářské tiskárny disponují mnoha funkcemi, bez služeb copycentra se jednoznačně neobejdete, protože některé dokumenty zkrátka klasická tiskárna nevytiskne. Planografie Olomouc se specializuje na tisk projektových dokumentací a výkresů poměrně dlouhá léta, přičemž na každou práci se důkladně připravuje, slibuje spolehlivost, rychlost a efektivitu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno si v dané firmě můžete objednat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..