• Jan Staněk

Čistý vzduch pro vaše zaměstnance

Dnešní doba je charakteristická znečištěním. Znečištěná je voda, ovzduší nebo půda. Zkrátka činnost člověka je dvousečná, na jedné straně ulehčí život, na druhé však uškodí a nenávratně poškodí životní prostředí. Co bychom pro to mohli udělat? Tak například bychom měli dodržovat různá legislativní nařízení a opatření. Nebojte se, kázat vám o „zelených“ rozhodně nebudu, pouze jsem chtěl uvést problematiku čistého, respektive znečištěného vzduchu na pracovištích, kde se pohybují zaměstnanci. 

Zaměstnanci tráví na svém pracovišti téměř 8 hodin denně, 5 dnů v týdnu. To je poměrně dost na to, aby tento čas trávili v nevyhovujícím prostředí, kde se budou soustavně otravovat nebezpečnými látkami, které vznikají zpracováním různých materiálů. Druhou stránkou věci je také to, že pokud nejsou zaměstnanci v čistém a čerstvém vzduchu, jejich práce je málo efektivní a vy tak musíte vynaložit více finančních prostředků. Nebylo by lepší tyto peníze použít k pořízením nové vzduchotechniky nebo odsávání? Určitě bylo, v tomto článku vám řekneme, jak na to.

Vzduchotechnika

Tam, kde nemůžeme otevřít okno a jednoduše vyvětrat, tam se používá vzduchotechnika.

Když se podíváme nad hlavu v obchodním centru, kinosálu, průmyslové hale, co vidím? Ano, můžu vidět různé trubky, svody a mřížování neboli vzduchotechniku. Aby mohla správně plnit svůj účel, tedy dopravovat čerstvý vzduch z vnějšího prostředí a odvádět znečištěný z vnitřního prostoru objektu, musí být v perfektním stavu. 

Mnoho vzduchových systému lze rozšířit například o klimatizace, čističky vzduchu nebo odsávače par. Ze vzduchotechniky se stává komplexní systém, který je navržen objektu na míru a výrazně zkvalitňuje pobyt zaměstnanců v hale.

Druhy větrání

 • Přirozené – Není to nic jiného, než otevření okna/dveří, šachtové větrání.
 • Nucené – Přívod/odvod vzduchu ventilátorem.
 • Kombinované – Existují dva typy, prvním je přirozené přivádění a nuceně odvádění vzduchu nebo lze vytvořit přetlak nuceným přiváděním a následným ho přirozeným odváděním vzduchu.

Doufám, že jsem vás přesvědčil o nutnosti čistit vzduch v průmyslových i neprůmyslových prostorech. Protože fakt, že zaměstnanci jsou vystaveni 8 hodin denně 5 dnů v týdnu nebezpečným látkám ve vzduchu, vznikajícím různým opracováním materiálů je nepřípustný. Pořízením kvalitní vzduchotechniky a odsávacích systémů můžete změnit jak kvalitu vzduchu, tak mikroklima ve výrobě, díky obohacování čerstvého vzduchu vzdušnou vlhkostí. 

TIP na závěr

Díky pokroku technologií a výroby u renomovaného výrobce Tigemma lze kvalitní vzduchotechniku, která bude přivádět čerstvý a odvádět znečištěný vzduch mít naprosto kdekoliv. Takže kromě velkých průmyslových hal, obchodních center, bytů můžete zaručit také čistotu logistických center díky odsávání od Tigemma!

 

Nejnovější články

 • Spotřebitelský a investiční úvěr pro podnikatele

  podnikatelský úvěr

  Pryč jsou doby, kdy banky nechtěli půjčovat své peníze některým subjektům. Na mysli mám například střední drobné podnikatele. Chcete-li jít do banky pro podnikatelský úvěr, zde vám poradíme, jak uspět.

  Číst dál...

 • Stavebniny Uherský Brod

  levné stavebniny Hakor

  Stavíte-li nebo jen rekonstruujete dům sami víte, že to stojí velkou hromadu jak úsilí, tak i financí. Proto není divu, že mnoho lidí se snaží najít ty nejlevnější dodavatele, aby ušetřili každou korunu za stavební materiál. My vám poradíme, jak vybrat stavebniny a ušetřit!

  Číst dál...

 • Jaký punc má bílé zlato? Budete překvapeni

  zlatý přívěšek se smaragdem

  Zlaté šperky jsou považovány za luxusní zboží, a jako takové musí být náležitě označeno různými značkami. Jenže jednomu aby z těch všech punců, karátů a dalších odborných pojmů vybouchla hlava. Proto vám řekneme, jak se ve všem správně zorientovat a na konci článku už z vás bude skoro profesionální zlatník.

  Číst dál...

 • Vánoční trendy a dekorace 2018

  Vánoční látky výprodej

  Vánoce jsou tady, Vánoce... však dál to určitě znáte, narážím reklamou na oblíben nápoj. Při pohledu do kalendáře zjistíme, že právě běží druhá polovina listopadu a Vánoce se kvapem blíží. CO to pro nás znamená? Že bychom se měli pomalu porozhlédnout po dárcích, případně vymyslet, čím koho obdarujeme. Pro většinu lidí jsou tyto svátky nejoblíbenější v roce a proč ne, když můžeme být ve společnosti těch, které máme rádi. V tomto článku si poradíme, jak vyzrát na vánoční dekorace.

  Číst dál...

 • Nemoc dna aneb zakázané potraviny

  Tradiční čínská medicína

  Slyšeli jste někdy o onemocnění s latinským názvem arthritis urika? Není divu, toto pojmenování znají snad jenom lékaři a odborníci, daleko častěji se můžeme setkat s názvem dna, jedná se o onemocnění metabolického systému. V tomto článku si řekneme příznaky, léčbu a potraviny, kterým je nutné se vyhnout.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..