• Jan Staněk

Bez marketingu ani krok

Co je to vlastně marketing? Dalo by se velmi zjednodušeně říci, že marketing = reklama nebo propagace. Jedná se o mocný nástroj, jak oslovit nebo jak prodat zákazníkovi váš produkt. Pokud jej umíte, dává vám do rukou velkou moc, která spočívá v tom, že jste schopni o sobě a svém produktu říct světu a zvýšit tak prodej. Jak se vyvíjí cokoliv, stejně tak se vyvíjí i marketing jako takový. Pojďme se podívat na druhy reklamy, které byste měli upřednostni před jinými.

Na co se zejména zaměřit?

 • Okolní prostředí firmy.
 • Účastníci trhu a míra vlivu.
 • Vnitřní prostředí firmy.
 • Pochopení potřeb zákazníka. 

Je marketing nezbytností?

Dnešní doba je charakterizována jako digitální, virtuální. Stejně takto přistupují lidé k objednávání a výběru zboží. Jsou zkrátka na internet. Z tohoto faktu vyplývá, že je nepřípustná absence:

 • firemního facebookového profilu,
 • firemního webu,
 • jakékoliv reklamy,
 • řezané grafiky na automobilu.

Marketing je soubor činností, kterým jsou hledáni uživatelé zboží, služeb nebo myšlenek prostřednictvím komunikačních médií.

Zároveň vám pomáhá:

 1. získat nové zákazníky,
 2. budovat značku,
 3. zvýšit prodej.

Reklama

S pojmem marketingu se úzce pojí reklama. To už je něco, co zná většina lidí. Dokáží ji identifikovat v TV, rádiu, na internetu a kdekoliv jinde. Pokud je dobře udělaná, tak nás upoutá na první pohled a v ideálním případě si pamatujeme, co bylo předmětem této reklamy v případě, kdy na tento produkt narazíme na internetu nebo v obchodě.

Reklama existuje nejčastěji v těchto formách:

 • letáky, plakáty, katalogy, vizitky

Nové druhy reklam

Pokud hledáte něco, co nikdo jiný nemá a chcete se odlišit od konkurence a tím zaujmout větší počet lidí, tak vám nezbývá nic jiného než se svěřit do rukou profesionálů. Zkrátka platí, že mít vlastní logo na budově, správný signmaking a navigace jsou základ úspěchu!

Další formou je tzv. digitální tisk. Jedná se o způsob tisku, který umožňuje vytvořit výtisk přímo z počítače. Digitální tisk je nástupcem ofsetového tisku. K tisku se používají nejčastěji laserové tiskárny se suchými tonery.  

Pomocná ruka profesionálů

Chceme-li mít kvalitní reklamu a nastavený marketing, neváhejte a svěřte se do rukou profesionálů, kteří mají zkušenosti, se kterými vás obohatí. Osobně doporučím OK Design, s 20letou zkušeností v oboru.

Podle zájmu jsou schopni navrhnout reklamu, realizovat ji a dokonce umístit na zeď nebo na automobil.

 

Nejnovější články

 • Kam nainstalovat detektor plynu?

  plyn

  Detektory plynu vám určitě nemusíme představovat do detailů. Plní podobnou funkci jako detektory požáru nebo pohybu – chrání vás a váš majetek před mnohdy nebezpečnými nehodami. Hodně lidí, mezi které možná patříte i vy, už doma takové detektory mají. Dost možná se ale potýkají s problémem že neví, kam takový detektor vlastně nainstalovat. No a od toho tu jsme dnes my.

  Číst dál...

 • Chcete být dobře vidět? Označte si sídlo firmy

  označení sídla firmy

  V současné digitální době bývá marketing mimo virtuální prostředí často podceňován, což je obrovská škoda. Pokud se opravdu chcete dostat do povědomí široké veřejnosti, je nezbytné propojovat online a offline marketing dohromady. Věděli jste, že značnou váhu má i správné označení sídla firmy? V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

  Číst dál...

 • Čistý vzduch díky odlučování prachu

  cyklonové odlučovače

  Mnoho lidí již ví, že prach je škodlivý z hlediska jeho schopností poškození lidských plic. Konkrétně usazení v plicních sklípcích. Málokdo již ví, že prach může vytvořit výbušnou směs, která je schopna exploze. V tomto článku si řekneme něco o cyklonových odlučovačích prachu.

  Číst dál...

 • Uklouznutí a pády z výšky patří k častým úrazům

  protiskluzové pásky

  Riziko pádu trápí téměř všechny typy podlah až na jedny! Těmi výjimečnými jsou protiskluzové podlahy, které lze aplikovat i pro obytné prostory, tak i průmysl. V tomto článku e budeme bavit o protiskluzových vlastnostech, kterých je možno docílit speciálním vsypem nebo speciálními protiskluzovými páskami.

  Číst dál...

 • Planografie Olomouc nabízí pestrou škálu služeb. Podívejte se sami

  planografie

  Přestože kancelářské tiskárny disponují mnoha funkcemi, bez služeb copycentra se jednoznačně neobejdete, protože některé dokumenty zkrátka klasická tiskárna nevytiskne. Planografie Olomouc se specializuje na tisk projektových dokumentací a výkresů poměrně dlouhá léta, přičemž na každou práci se důkladně připravuje, slibuje spolehlivost, rychlost a efektivitu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno si v dané firmě můžete objednat.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..