• Jan Staněk

Polykarbonátové desky na skleník

U rodinného domu by neměla chybět zahrada, to se shodneme snad všichni. Rozdíl ale bude v tom, co kdo na zahradě chce mít. Jeden dá přednost bazénu, okrasným rostlinám nebo skalce a druhý naopak nedá dopustit na záhony se zeleninou a ovocné stromy. Proč ne! Existuje však řešení v podobě skleníku. V tomto článku si řekneme, kde nám prodají polykarbonát.

Proč pořídit skleník?

Výhoda domácího skleníku je zejména v tom, že nemusíte již kupovat zeleninu v obchodech. Ušetříte a zároveň si budete pochutnávat na kvalitních plodech z vaší zahrádky. trápí vás otázka, kam skleník umístit? Správné místo je klíčové, protože je nutné dodržet hned několik podmínek, aby byla úroda bohatá. Vhodný je rovný terén a dostupnost zdroje vody a elektřiny. Vždy je dobré stavět betonový základ!

Jak postavit skleník?

Na internetu najdete mnoho rad i tipů, jak postavit skleník. Od zavařovacích sklenic, přes stará okna nebo profily pro sádrokarton. Nejpohodlnějším řešením je však místo klasického sklad použít odolné polykarbonátové desky. Jedná se o moderní desky tvořené množstvím dutinek, které se vyznačují výbornými izolačními vlastnostmi. Polykarbonát je vybaven speciální UV filtrem, který zabraňuje rostliny před škodlivým zářením.

Kromě výše zmíněných výhod byste se pro polykarbonát měli rozhodnout i díky těmto dalším důvodům:

 • odolnost vůči mrazu a krupobití,
 • možnost ohybu jak za studena, tak i tepla,
 • propustnost světla stejně jako sklo,
 • různé tloušťky a varianty,
 • možnost tónování.

Stavět skleník nebo koupit hotový?

Navzdory radám s profily a polykarbonátovými deskami také se nabízí otázka, zda se vůbec vyplatí stavět skleník. Po této variantě bychom měli sáhnout ve chvíli, kdy chceme něco atypického. V ostatních případech je lepším a také méně pracným řešením koupě již hotové skleníku.

Přidat komentář


Nejnovější články

 • Zvonění ve škole – časy se mění

  ozvučovací technika

  Taky si pamatujete na léta, kdy jste byli školou povinni? Bohužel tato léta jsou nenávratně pryč a naše děti zažívají už poněkud jinou skutečnost. Například klasický školní zvonek, který nás vysvobodil z hodiny matematiky nebo nám ukončil velkou přestávku je pryč. Místo toho jsou dnes rozhlasy a nejrůznější ozvučovací technika. Právě o tomto tématu se dnes budeme bavit.

  Číst dál...

 • Do logistických center zajistíte bezpečnost radarem rychlosti

  Logistická centra jsou takovou křižovatkou všemožných dopravních prostředků, která vznikla jako odpověď na příliv zahraničních investorů do České republiky, kdy se u nás nenacházela dostatečná skladová ani distribuční síť, abychom nově vzniklé poptávky bezpečně pokryli. Naneštěstí se jejich infrastruktura může stát centrem dost ošklivých nehod.

  Číst dál...

 • Topenářský materiál pro správnou údržbu

  topenářský materiál

  Každý manažer nebo šéf to jistě zažil. Zaměstnanci si v létě stěžují, že jim je horko a v zimě, že je jim zima. Samozřejmě, že vytopit kancelářské prostory je mnohem snazší, než průmyslovou halu, ale přesto by se mělo na tyto požadavky zaměstnanců dbát, minimálně z toho důvodu, že se to odráží na produktivitě.

  Číst dál...

 • Co vše se dá opracovat v pískovacích boxech?

  Pískování je proces, během kterého je proti předmětu pod vysokým tlakem stříkáno abrazivo čili pískovací materiál. Vysoký tlak je zajištěn kompresorem. Ten musí být vybírán velmi pečlivě. Pro opískování lze využít hobby i profi pískovací box nebo pískovací (či tryskací) komory.

  tryskací kabina

  Číst dál...

 • Letištní sloupky? Bariéry? Ani jedno!

  bariéra

  Dnes pro vás máme takovou malou sloupkovou terminologii. Ale nebudeme mluvit o sloupcích na plot. Řešit budeme mobilní zahrazovací sloupky, kterým úplně každý říká tak trochu jinak. Rozlouskneme spolu záhadu o tom, jak se těm sloupkům vlastně správně říká.

  Číst dál...

Centropa magazín
Chcete u nás zveřejnit článek? Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Spolupracujeme s: Eleganter.cz